"Wspaniały człowiek i kapitan". Kibice Interu Mediolan podziękowali Simonowi Kjaerowi za jego postawę

Natychmiastowa reakcja ze strony kapitana reprezentacji Danii, Simona Kjaera po upadku Christiana Eriksena w trakcie meczu z Finlandią budzi podziw niemal wszystkich fanów piłki nożnej. To jedna z sytuacji pokazujących, że sport potrafi łączyć, a specjalny baner dla obrońcy na ulicach Mediolanu umieścili kibice Interu.

Nikogo nie dziwiłoby zachowanie kibiców Interu Mediolan, gdyby nie fakt, że Simon Kjaer na co dzień reprezentuje barwy odwiecznego rywala, czyli AC Milan. W meczach międzynarodowych nie ma jednak czasu na podziały, a za pomoc udzieloną Eriksenowi, kapitana Duńczyków nagrodzili nawet kibice drużyny przeciwnej, w której występuje 29-letni pomocnik. 

Zobacz wideo Polska - Słowacja. Kolejna kontuzja w polskiej kadrze?

- Honor dla Kjaera. Wspaniały człowiek i kapitan - baner z taką treścią dla Simona Kjaera wywiesili przedstawiciele Curva Nord. Kibice nie zapomnieli również o poszkodowanym Christianie Eriksenie, który według najnowszych informacji jest przytomny i w stanie stabilnym przebywa w szpitalu. - Christian, Curva Nord zawsze będzie z Tobą! - napisano na banerze. 

Simon Kjaer daje przykład zachowanie. Kapitana podziwiają nawet kibice drużyny przeciwnej

Christian Eriksen tuż przed zakończeniem pierwszej połowy meczu reprezentacji Danii z Finlandią, bez kontaktu z rywalem, upadł na murawę i przez długi czas był reanimowany przez służby medyczne. Akcja ratowników zakończyła się powodzeniem, a zdjęcia ze stadionu wskazują, że piłkarz odzyskał przytomność już na płycie boiska. Godzinę później UEFA i Duński Związek Piłki Nożnej poinformowały, że stan piłkarza został ustabilizowany i przebywa na badaniach w szpitalu. 

Jednym z pierwszych, którzy pojawili się przy 29-letnim pomocniku był właśnie Simon Kjaer. Zdaniem eksperta zachowanie obrońcy AC Milanu mogło być kluczowe dla zdrowia Eriksena. - Jak najbardziej należy gratulować kapitanowi Danii. Rozpoczęcie reanimacji, które wykonał, jest tutaj kluczowe. Dzięki temu ten człowiek żyje - mówił w programie "Euro Sekcja" kardiolog i ekspert ds. medycyny sportowej, Robert Gajda.

Więcej o: