Legia Warszawa realizuje zapowiadany transfer! Maik Nawrocki na testach w Warszawie

Legia Warszawa przygotowuje się do kolejnego sezonu po zdobyciu 15. tytułu mistrza Polski w poprzednich rozgrywkach. Kolejnym transferem klubu jest młody wychowanek Werderu Brema - Maik Nawrocki.

W oficjalnym komunikacie Legii Warszawa czytamy, że w niedzielę wieczorem "Maik Nawrocki wylądował w Warszawie". Młodzieżowy reprezentant Polski w najbliższym czasie przejdzie niezbędne testy medyczne, a następnie "podpisze umowę z klubem". Maik Nawrocki jest wychowankiem Werderu Brema, do którego trafił jesienią minionego roku, a wcześniej grał w juniorskich zespołach tego klubu.

Zobacz wideo Mucha: Nie powinien być w kadrze tylko za zasługi

Maik Nawrocki coraz bliżej Legii Warszawa. Młodzieżowy reprezentant Polski zasili klub ze stolicy

Maik Nawrocki miał okazję poznać boiska ekstraklasy po tym, jak spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Warcie Poznań. Grając w klubie ze stolicy Wielkopolski zakończył sezon 2020/21 na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 43 punktów. W sumie w polskiej lidze rozegrał trzy mecze, w których strzelił jednego gola. Wcześniej Polak występował w młodzieżowych drużynach Werderu Brema i w juniorskich zespołach tego klubu.

20-letni pomocnik jest wychowankiem niemieckiego klubu, jednocześnie posiadając obywatelstwo polskie. Od pięciu lat regularnie reprezentuje młodzieżowe drużyny reprezentacji Polski. W zespołach juniorskich występował w Regional Lidze Nord, czyli zespole rezerw Werderu Brema. W nich rozegrał siedem spotkań i strzelił jednego gola.  

Mistrzowie Polski mozolnie budują kadrę na eliminacje europejskich pucharów i przyszły sezon. Chociaż zespół Czesława Michniewicza został już wzmocniony obrońcą Joelem Abu Hanną i napastnikiem Mahirem Emrelim, to na poniedziałkowym treningu szkoleniowiec Legii Warszawa miał do dyspozycji zaledwie 16 zawodników (w tym trzech bramkarzy).

Więcej o:
Copyright © Agora SA