Media: Jest kolejny chętny na Milika. Gigant proponuje dobre rozwiązanie

Inter Mediolan planuje wzmocnić linię ataku w zbliżającym się letnim oknie transferowym. Jednym z nazwisk wymienianych przez włoskie media jest Arkadiusz Milik. Obecny lider Serie A miałby zaproponować Olympique Marsylii wymianę - informuje portal "InterLive".

Arkadiusz Milik po zakończeniu sezonu 2020/2021 zostanie wykupiony przez Olympique Marsylia za osiem milionów euro z SSC Napoli. Ta kwota może powiększyć się o dodatkowe cztery miliony euro z tytułu bonusów. Według informacji włoskich mediów, w kontrakcie napastnika z OM znalazła się klauzula odstępnego w wysokości 12 milionów euro, która ma być aktywna od 1 lipca tego roku. Jak dotąd Milik był łączony głównie z transferem do Juventusu.

Zobacz wideo "Obłędna. Jedna z najpiękniejszych". Komentatorzy zachwyceni bramką Pellego [ELEVEN SPORTS]

Arkadiusz Milik jednym z kandydatów do wzmocnienia Interu Mediolan. Klub zechce wymienić się zawodnikami z Olympique Marsylia

Inter Mediolan poszukuje napastnika, który zwiększy rywalizację i będzie bezpośrednim rywalem dla Romelu Lukaku. Zdaniem portalu "InterLive", jednym z kandydatów na tę pozycję jest Arkadiusz Milik. Klauzula w jego kontrakcie jest atrakcyjna dla wielu klubów, natomiast Inter chciałby zaproponować wymianę, dzięki której nowym piłkarzem Olympique Marsylia zostałby Matias Vecino. W ostatnich tygodniach z przenosinami do Francji łączono innego piłkarza Interu, Arturo Vidala.

Innym kandydatem jest Dries Mertens, obecny piłkarz Napoli. Jego umowa jest ważna do 30 czerwca 2022 roku, co sprawia, że najbliższe okno transferowe może być ostatnim, w którym klub będzie mógł zarobić na nim większe pieniądze. Według informacji portalu "TodoFichajes" zwolennikiem takiego transferu byłby Romelu Lukaku. Mertens jest wyceniany przez Napoli na 15 milionów euro i jego sytuację obserwuje także Lazio oraz Atletico Madryt.

Arkadiusz Milik w tym sezonie zagrał w ośmiu spotkaniach dla OM we wszystkich rozgrywkach. Reprezentant Polski zdobył w nich cztery bramki. Po sfinalizowaniu wypożyczenia z obowiązkiem wykupu jego kontrakt będzie ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA