Arkadiusz Reca znów szaleje w Serie A. Jerzy Brzęczek już zaciera ręce [WIDEO]

Arkadiusz Reca ponownie bohaterem Crotone. Tym razem asystował przy pierwszy golu, a jego zespół wygrał 2:1 z Parmą.

Była 24. minuta, Arkadiusz Reca podłączył się do akcji ofensywnej gospodarzy. W pewnym momencie podał z lewej strony w pole karne do Juniora Messiasa. Ten utrzymał się przy piłce, obrócił i strzelił gola na 1:0 dla Crotone.

Zobacz asystę Arkadiusza Recy:

W 44. minucie Messias podwyższył na 2:0. W drugiej połowie Parma zdołała odpowiedzieć tylko trafieniem Juraja Kucki. Dla Crotone to bardzo ważne trzy punkty, które pozwoliły drużynie reprezentanta Polski wygrzebać się z ostatniego miejsca w lidze. Na ten moment Crotone jest na 18. pozycji z dziewięcioma punktami. Parma jest dwie pozycje wyżej, ma 12 punktów.

Reca pewniakiem na Euro

Ostatnie dni są bardzo udane dla Arkadiusza Recy. W poprzedniej kolejce polski obrońca także zaliczył asystę w meczu z Sampdorią (1:3). Dwa tygodnie wcześniej strzelił gola w spotkaniu ze Spezią (4:1).  To było jego pierwsze trafienie w historii występów w Serie A. Dobra forma Recy może cieszyć zwłaszcza Jerzego Brzęczka, który stawia na niego w reprezentacji. Obaj panowie znają się jeszcze z czasów Wisły Płock, a 25-latek jest jednym z pewniaków do gry w przyszłorocznych meczach eliminacji MŚ i w spotkaniach Euro 2021. Reca występuje w Crotone jako zawodnik wypożyczony z Atalanty Bergamo.