Ronaldo super, reszta katastrofalna - Włosi załamują ręce po klęsce Juventusu

Juventus sensacyjnie odpadł z Ligi Mistrzów! Włoska doceniła świetny występ Cristiano Ronaldo, ale na jego kolegach z zespołu nie zostawiła suchej nitki.

Cristiano Ronaldo zrobił, co mógł, ale to nie wystarczyło, by Juventus odrobił straty. Lyon sensacyjnie awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Była 12. minuta, gdy Memphis Depay podcinką zmylił Wojciecha Szczęsnego. Dzięki bramce napastnika Lyonu Juventus potrzebował do awansu co najmniej trzech bramek, bo we Francji uległ 0:1. Anthony Lopes, bramkarz Lyonu, skapitulował dopiero pod koniec pierwszej połowy, gdy CR7 wykorzystał karnego. Po zmianie stron gospodarze wciąż przeważali. W 60. minucie cudownym strzałem lewą nogą zza pola karnego popisał się Ronaldo. Była to jego dopiero czwarta bramka w tym sezonie LM. Więcej goli jednak nie padło, więc Juventus odpadł. Stara Dama czeka na triumf w Lidze Mistrzów od 1996 roku. Od tej pory przegrał cztery finały. Ostatni w 2017 roku z Realem Madryt (1:4). Włoska prasa surowo oceniła wszystkich, poza Cristiano.

"Super Cristiano, to za mało!" - pisze La Gazzetta dello Sport.

- Druga połowa to był ciąg powolnych i przewidywalnych ataków Juventusu. Stara Dama uderzała głową w ścianę i nie sprawiała wrażenia drużyny, która mogła zmienić losy spotkania. Jak to jest, że drużyna, która ma oficjalnie tylko jeden mecz w ostatnich pięciu miesiącach, okazuje się świeższa niż ta, która właśnie zakończyła sezon Serie A? - zastanawiają się dziennikarze "LGdS".

"Ronaldo jest mistrzem, ale jest sam. Bernardeschi i Higuain byli katastrofalni. Sarri też - czytamy na portalu calciomercato.it. Dziennikarze tego serwisu zastanawiają się, czy Maurizio Sarri utrzyma posadę. Włoch został trenerem przed sezonem. I choć wygrał mistrzostwo, to z LM jego zespół odpadł już w 1/8 finału, dodatkowo przegrał Coppa Italia.

"Ronaldo był bliski arcydzieła, powtórzenia hat-tricka sprzed roku przeciwko Atletico Madryt. Dziś tylko on nie jest winny porażki" - czytamy.