591 mln euro za klub piłkarski. Miliarder wchodzi do gry. Euforia kibiców

Kibice Romy odetchnęli z ulgą! James Palotta w końcu sprzedał klub. Nowym właścicielem piątego zespołu w Serie A został Dan Friedkin, amerykański miliarder, który zapłacił za rzymski klub 591 milionów euro - informuje portal romapress.net.

Chciałoby się napisać, że James Palotta w końcu opuszcza Rzym, ale problem w tym, że biznesmen z Bostonu rzadko kiedy, bywał w klubie. W ostatnich dwóch latach tylko raz. Ale nie o to kibice mają do niego wiele pretensji. "Dziewięć lat wstydu i kłamstw", "Wracaj do domu" - to tylko część z transparentów, jakie w czerwcu wywiesili sympatycy Romy przed siedzibą klubu. W ciągu całej kadencji Palotty klub nie zdobył żadnego trofeum, choć nie można zapominać, że w sezonie 2017/18 grał w półfinale Ligi Mistrzów. To właśnie po zwycięstwie nad Barceloną Amerykanin nieoczekiwanie pojawił się w Rzymie, by świętować awans kąpielą w fontannie w centrum miasta.

Zobacz wideo Serie A. Juventus - Roma 1:3. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Były właściciel obiecał, że Roma będzie miała nowy stadion, ale do dziś nikt nie wskaże konkretnej daty, kiedy powstanie. Ale gwoździem do trumny Amerykanina była jego postawa wobec klubowych legend: Francesco Tottiego i Daniele De Rossiego. Obaj chcieli wiązać przyszłość z klubem, któremu oddali serca, a zostali z niego wypchnięci. Spekuluje się także, że Palotta zostawia Romę z długiem sięgającym około 280 milionów euro.

W czwartek okazało się, że w sierpniu klub przejmie Dan Friedklin, potentat z branży motoryzacyjnej. Kwota transakcji to 591 mln euro.

W minionym sezonie Roma była piąta, a mistrzostwo po raz dziewiąty z rzędu zdobył Juventus

Więcej o: