Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

David Silva wybrał klub? "Ten transfer byłby dla niego wielką szansą. Mógłby tam grać do 40. urodzin"

Ojciec Davida Silvy potwierdził, że jego syn w przyszłym sezonie może zagrać w Lazio. "Byłaby to dla niego wielka szansa" - powiedział Silva senior.

- To będzie mój ostatni sezon. 10 lat to wystarczający okres. To będzie idealny moment, by powiedzieć «dość» - powiedział David Silva w czerwcu zeszłego roku. Manchester City zaoferował mu przedłużenie umowy, ale piłkarz chce zmienić otoczenie - co ważne, zapowiedział, że na pewno nie zagra w innej angielskiej drużynie.

David Silva trafi do Lazio?

W maju Silva zapowiadał, że chce wyjaśnić swoją sytuację jak najszybciej. Miguel Rico z "Mundo Deportivo" napisał nawet, że Silva trafi do katarskiego Al-Duhail SC. To największy rywal Al Sadd, czyli klubu prowadzonego przez Xaviego, byłego kolegi z reprezentacji Hiszpanii. W Al Duhail występują m.in. znani z gry w Europie Medhi Benatia oraz Mario Mandżukić (obaj przyszli z Juventusu).

Teraz jednak wydaje się, że przenosiny Silvy do Kataru są mało realne. Dziś wszystko wskazuje na to, że doświadczony pomocnik będzie kontynuował karierę we Włoszech, a konkretnie w Lazio. Głos w tej sprawie zabrał ojciec zawodnika. - Dopóki okienko transferowe się nie zamknie, nie możemy niczego wykluczyć. Mogę jednak potwierdzić, że David chciałby grać we Włoszech. Kiedyś powiedział mi nawet, że mógłby tam grać do 40. urodzin - powiedział Fernando Silva w hiszpańskim programie radiowym "El Transistor".

- W tej chwili David ma wiele ofert i musi podjąć decyzję. Ja byłbym jednak zachwycony, gdyby zdecydował się na Lazio, bo nawet jeśli Rzym jest daleko od jego domu, to ten transfer byłby dla niego wielką szansą. Wiem też, że mało prawdopodobne jest, by David wrócił do Hiszpanii, bo już dawno wykluczał powrót do Valencii - dodał.

34-latek wygrał z Manchesterem City cztery mistrzostwa Anglii, dwa Puchary Anglii i cztery Puchary Ligi. Z reprezentacją Hiszpanii dwukrotnie wygrał mistrzostwa Europy (2008 i 2012) oraz zdobył mistrzostwo świata (2010). W kadrze rozegrał 125 spotkań, w których strzelił 37 goli.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .