Arkadiusz Milik dogadał się z nowym klubem. Oferta dla Napoli jest już gotowa

Według dziennikarzy "Il Mattino" władze Juventusu doszły do porozumienia z Arkadiuszem Milikiem. Są gotowe zapłacić Napoli 30 milionów euro, ale to wciąż za mało, żeby wypełnić żądania właściciela obecnego klubu Polaka, Aurelio De Laurentiisa.

Napastnik Napoli zdobył gola w niedzielnym meczu z Udinese wygranym 2:1. Sytuację Milika w jego klubie skomentował były zawodnik włoskiego klubu oraz komentator telewizji DAZN, Stefan Schwoch. - Arkadiusz Milik ma obowiązek dawać z siebie wszystko do końca sezonu. Musi być profesjonalistą. Gdyby teraz nie zachowywał się odpowiedzialnie, byłby to poważny błąd. Nie można być uzależnionym od odnowienia kontraktu - przekonywał Włoch

Zobacz wideo Napoli - Udinese 2:1. Milik na 1:1 [ELEVEN SPORTS]

Arkadiusz Milik porozumiał się z Juventusem? Władze klubu gotowe wyłożyć 30 milionów

Milik jest blisko odejścia z Napoli i wciąż ma negocjować z Juventusem, który według włoskich mediów będzie jego nowym klubem. Dziennikarze "Il Mattino" podali, że polski napastnik porozumiał się już z władzami klubu, a drużyna z Turynu jest gotowa do zaoferowania 30 milionów euro, które miałby zapłacić za Polaka. 

To jednak za mało w stosunku do tego, ile oczekuje za Milika właściciel Napoli, Aurelio de Laurentiis - co najmniej 40 milionów euro. Według mediów jeśli Juventus nie sięgnie po Polaka, będzie musiał wybierać pomiędzy napastnikiem Wolverhampton Raulem Jimenezem i Duvanem Zapatą z Atalanty. W tym sezonie Serie A Milik zdobył dla Napoli jedenaście goli w 24 występach. Gra dla drużyny obecnie prowadzonej przez Gennaro Gattuso od sierpnia 2016 roku. 

Przeczytaj także:

Więcej o: