Co za wejście Milika. 37 sekund i gol! Kapitalna końcówka Napoli [WIDEO]

Zaledwie 37 sekund na strzelenie gola w niedzielnym meczu Napoli z Udinese potrzebował Arkadiusz Milik. Zespół z Neapolu wygrał 2:1 po golu w 95. minucie.

Reprezentant Polski spotkanie 34. kolejki Serie A pomiędzy Napoli a Udinese rozpoczął na ławce. Na boisku pojawił się jednak jeszcze w pierwszej połowie, ponieważ kontuzji doznał Dries Mertens.

Milik zaliczył istne wejście smoka. Na murawę wszedł w 31. minucie, a już 37 sekund później trafił do siatki, doprowadzając do remisu - wcześniej dla Udinese gola strzelił Rodrigo De Paul.

Bramka Milika jest najszybszą zdobytą przez zmiennika w Serie A od 2011 roku, kiedy to Jose Sosa skierował piłkę do siatki po 33 sekundach od wejścia na plac gry.

Napoli wygrało ostatecznie z Udinese 2:1. Gola na wagę trzech punktów w piątej minucie doliczonego czasu drugiej połowy strzelił Matteo Politano. Oprócz Milika w barwach Napoli wystąpił także Piotr Zieliński, który zaczął mecz w wyjściowej jedenastce, a boisko opuścił w 80. minucie zmieniony przez Allana.

Po 34. kolejce zespół z Neapolu zajmuje w lidze 6. lokatę. Drużyna Gennaro Gattuso nie ma już szans na miejsce w TOP 4, gwarantujące grę w Lidze Mistrzów. Celem Napoli jest zakończenie sezonu na 5. lub 6. pozycji, dzięki czemu zespół zagra przynajmniej w kolejnej edycji Ligi Europy. Do piątej Romy Napoli traci punkt, natomiast siódmy Milan ma tyle samo "oczek" co ekipa Milika i Zielińskiego.