Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juventus i PSG wymienią się gwiazdami?

Paris Saint Germain jest gotowe zapłacić 70 milionów euro za Miralema Pjanicia - donosi włoskie Corriere dello Sport. Możliwe także, że Juventus zaproponuje mistrzom Francji bezpośrednią wymianę zawodników. Do Turynu miałby wówczas trafić Marco Verratti.
Zobacz wideo

Juventus panuje we Włoszech nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Tyle tylko, że nawet ósme scudetto z rzędu w Turynie nikogo już nie zaspakaja. Celem na ten sezon miał być triumf w Lidze Mistrzów, ale Juve w słabym stylu przegrało dwumecz z Ajaksem Amsterdam. Teraz drużynę czeka przebudowa. W dużej mierze zawiodła druga linia mistrzów Włoch, w której brakuje kreatywnych pomocników. Pod tym względem najmniej pretensji można mieć akurat do Miralema Pjanicia, ale Bośniak i tak rozgrywa gorszy sezon niż rok i dwa lata temu, choć sam ma inne zdanie.

- W Juventusie gra wielu wspaniałych zawodników. Cieszę, że tu jestem i z każdym sezonem podnoszę swoje umiejętności. Co się ze mną stanie w przyszłym sezonie? Nie wiem. Powinniście zapytać klub, a nie mnie - powiedział tajemniczo pomocnik cytowany przez Tuttosport.

Bośniakiem interesuje się Real Madryt i PSG. Francuzi są gotowi zapłacić 70 milionów euro, czyli dwa razy więcej niż Juventus płacił Romie za Pjanicia w 2016 roku. Możliwe jednak, że dojdzie do wymiany pomocników. Do Turynu miałby trafić Marco Verratti. Reprezentant Włoch był już bliski przenosin do Juventusu w 2012 roku, kiedy grał w drugoligowej Pescarze, ale ostatecznie wybrał Francję.

Pjanić i Verratti to piłkarze o dość podobnej charakterystyce. Najczęściej grają tuż przed linią obroną i pełnią funkcję registy, czyli cofniętego rozgrywającego. Pjanić ma 29-lat, a Verratti jest dwa lata młodszy.

Więcej o: