Niesamowita Atalanta znów wygrała! Milan bez europejskich pucharów?

Po poniedziałkowym zwycięstwie 2:0 nad Udinese, Atalanta Bergamo awansowała na 4. miejsce w Serie A. Przy okazji zepchnęła Milan Krzysztofa Piątka na siódme miejsce, które nie daje udziału w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Atalanta pokonała w poniedziałek Udinese 2:0. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Marten de Roon w 82. minucie z karnego. Trzy minuty później wynik ustalił Mario Pasalić. Dzięki temu zwycięstwu zespół z Bergamo awansował na 4. miejsce w tabeli Serie A, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. Atalanta ma 59 punktów i o punkt wyprzedza piątą Romę. Szóste Torino ma 56 "oczek" - tyle samo, co siódmy Milan, który w niedzielę przegrał na wyjeździe z Torino 0:2.

Zespół Krzysztofa Piątka po 34. kolejkach znalazł się poza europejskimi pucharami. Nie kwalifikuje się już nie tylko do Ligi Mistrzów, ale nawet do Ligi Europy. Musi też uważać, bo ósme Lazio Rzym traci tylko jeden punkt. Jeśli Milan w ostatnich czterech kolejkach nie zacznie wygrywać, może skończyć sezon bez pucharów. Uratować może go też to, że nawet jeśli zajmie ostatecznie siódme miejsce, a wyżej od niego znajdzie się zwycięzca Pucharu Włoch (Lazio lub Atalanta - finał 15 maja), to Rossoneri zagrają w Lidze Europy.

Bez względu na końcowy rezultat, posady nie uratuje najprawdopodobniej Gennaro Gattuso. Włoch ma po zakończeniu sezonu odejść z San Siro.