Atletico straciło punkty! Przewaga stopniała do minimum! Ścisk w czołówce tabeli

Atletico Madryt zremisowało na wyjeździe z Betisem Sewilla 1:1 w niedzielnym meczu 30. kolejki La Liga. Piłkarze Diego Simeone pozostają liderem tabeli, ale mają już tylko minimalną przewagę nad Realem Madryt i FC Barceloną!

Po El Clasico, w którym Real Madryt pokonał Barcelonę 2:1, to zespół Zinedine'a Zidane'a na 24 godziny został liderem La Liga. Aby to zmienić, Atletico musiało zapunktować w Sewilli, gdzie mierzyło się z Realem Betis. Drużyna Simeone musiała sobie radzić bez tak ważnych zawodników, jak Luis Suarez czy Marcos Llorente.

Mimo to Atletico błyskawicznie wyszło na prowadzenie. Już w piątej minucie po akcji Angela Correi i dużym błędzie defensywy Betisu piłkę przed bramką gospodarzy otrzymał Yannick Ferreira Carrasco, który zgrabnie minął dryblingiem Marca Bartrę i skierował piłkę do pustej bramki.

Piłkarze Manuela Pellegriniego odpowiedzieli po kwadransie, gdy akcję Alexa Moreno skutecznym strzałem z pola karnego sfinalizował Cristian Tello.

"Trwa najgorsza seria Messiego", choć okazji miał niemal najwięcej w historii

Później, w kolejnych minutach więcej z gry miał Betis. Najlepszej sytuacji w drugiej połowie nie wykorzystał Diego Lainez. Meksykanin uderzeniem z kilku metrów w krótki róg nie zdołał pokonać Jana Oblaka. Goście przebudzili się dopiero w samej końcówce, kiedy to stworzyli sobie dwie doskonałe okazje do strzelenia zwycięskiej bramki. Obie zmarnował jednak Angel Correa, który dwukrotnie przegrał pojedynek z bramkarzem Betisu - Claudio Bravo.

Atletico zremisowało na wyjeździe z Betisem 1:1 i wróciło na fotel lidera ligi hiszpańskiej. Zespół ze stolicy ma już tylko jeden punkt przewagi nad Realem i dwa nad Barceloną, co oznacza, że w końcówce sezonu walka o mistrzostwo Hiszpanii zapowiada się fascynująco. Poza wynikiem złymi informacjami dla Diego Simeone są kolejne kontuzje. Do Luisa Suareza dołączyli Joao Felix i Kieran Trippier, którzy musieli zostać zmienieni w trakcie niedzielnego spotkania.