Atletico Madryt planuje jeszcze jeden transfer. Następca Parteya

Atletico Madryt planuje przeprowadzić kolejny transfer. Jak informuje hiszpański "AS" władze klubu znalazły następcę Thomasa Parteya. Problemem jest jednak kwota transakcji.

Thomas Partey zdecydował się odejść z Atletico Madryt, aby kontynuować karierę w Arsenalu. Władze hiszpańskiego klubu rozpoczęły więc poszukiwania następcy pomocnika, który uzupełni lukę w składzie Diego Simeone. Według hiszpańskich mediów na celowniku klubu znalazł się zawodnik Valencii Geoffrey Kondogbia. 

Zobacz wideo

Atletico Madryt w awaryjnej sytuacji. Problemy finansowe mogą zablokować transfer

Atletico Madryt jeszcze przez miesiąc ma szansę sprowadzić nowego piłkarza z La Liga. Taki termin spowodowany jest aktywacją klauzuli odstępnego w sprzedaży Thomasa Parteya. Problemem nie jest jednak czas, a możliwość zapłaty maksymalnie 25 proc. sumy pozyskanej za pomocnika. 

Zgodnie z regulaminem Atletico Madryt może dokonać transakcji na kwotę 11,25 mln euro. W związku z tym hiszpański "AS" wykluczył możliwość kupna Mikela Merino z Realu Sociedad czy Jose Campana z Levante, ponieważ są oni wycenieni na znacznie wyżej. 

Najbardziej prawdopodobne staje się więc kupno Geoffreya Kondogbii. Gazeta zauważa, że w minionym okienku transferowym Valencia sprzedała już kilku zawodników i od dłuższego czasu stara się obniżyć wydatki zespołu. W ostatnich tygodniach z hiszpańskiego klubu odeszli m.in. Ferran Torres czy Dani Parejo. "AS" nie podał jednak, czy oba kluby kontaktowały się ze sobą w sprawie ewentualnego transferu.

Geoffrey Kondogbia w Valencii występuje od 2017 roku. Pierwszy rok w Hiszpanii spędził w ramach wypożyczenia. Definitywny transfer przeprowadzono w 2018 roku. Dotychczas rozegrał 104 mecze, w których strzelił siedem goli oraz zanotował 6 asyst. Aktualny kontrakt pomocnika obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.