Sześciokrotny mistrz Hiszpanii wystawił na sprzedaż wszystkich piłkarzy!

Valencia potwierdziła, że jest gotowa sprzedaż każdego ze swoich piłkarzy, aby zrównoważyć budżet po stratach spowodowanych pandemią koronawirusa - donosi "Daily Mail. W ubiegłym tygodniu za 25 milionów euro 6-krotny mistrz Hiszpanii sprzedał Ferrana Torresa do Manchesteru City.

Jak donosi "Daily Mail", Valencia poinformowała wszystkie kluby Premier League, że jest gotowa sprzedać wszystkich swoich piłkarzy po tym, gdy w ubiegłym tygodniu do Manchesteru City przeniósł się Ferran Torres. 20-latek kosztował wicemistrzów Anglii 25 milionów euro, a kolejne miliony są zapisane w umowie w formie bonusów.

Zobacz wideo Znani polscy piłkarze wracają do Ekstraklasy

W mediach pojawią się już także informacje, że oprócz Francisa Coquelina, do Villarealu ma przenieść się także Dani Parejo, za łączną kwotę ok. 10 milionów euro. Nowy tener Valencii, Javi Gracia, przyznał, że każdy z jego piłkarzy może opuścić jego zespół, jeśli klub otrzyma odpowiednią ofertę. Wiele wskazuje na to, że jednym z kolejnych zawodników, który zmieni klub, może być Jose Gaya, którego pozyskaniem zainteresowana jest Barcelona.

Valencia cały czas odczuwa skutki pandemii koronawirusa. Z powodu pandemii końcowa część sezonu La Ligi odbywała się bez obecności kibiców na trybunach, co w znaczący sposób odbiło się na finansach klubu. Dodatkowo znacznie zmaleją wpływy w związku z faktem, że Valencia nie zagra po raz pierwszy od trzech lat w Lidze Mistrzów, gdyż zakończyła rozgrywki ligowe na 9. miejscu.

Przeczytaj także:

Więcej o: