Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były piłkarz Legii bliski transferu do hiszpańskiego giganta!

Ondrej Duda może latem zamienić Herthę Berlin na Sevillę. Hiszpański klub, który od 2006 roku aż pięciokrotnie wygrał Ligę Europy, odbył już pierwsze rozmowy z menedżerem byłego piłkarza Legii Warszawa.
Zobacz wideo

Duda w Legii występował w latach 2014-2016, wyróżniając się na boiskach Ekstraklasy. Hertha wykupiła go z warszawskiego klubu latem 2016 roku i choć początkowo przez kontuzje Duda miał w Berlinie problemy, ostatecznie stał się jednym z kluczowych piłkarzy niemieckiej ekipy.

W sezonie 2018/2019 w Bundeslidze Słowak rozegrał 31 meczów, w których zdobył 11 bramek i zanotował 5 asyst. Jest obecnie najlepszym strzelcem Herthy, zatem nie dziwi zainteresowanie mocniejszych europejskich klubów.

Najbliżej pozyskania Dudy jest hiszpańska Sevilla. Andaluzyjczycy odbyli już pierwsze rozmowy z ojcem piłkarza, który jest jego menedżerem - poinformował kataloński dziennik "Mundo Deportivo".

Sevilla walczy wciąż o miejsce gwarantujące grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Na kolejkę przed zakończeniem sezonu zajmuje szóste miejsce w tabeli, a do Valencii będącej na czwartej lokacie, która zapewnia występy w fazie grupowej LM, traci jedynie dwa punkty.