Wraca temat transferu Lewandowskiego do giganta! Dwa warunki. I nie są niemożliwe

Robert Lewandowski jeszcze tego lata może trafić do PSG - informuje serwis le10sport.com. Kłopot w tym, że dla paryżan to dopiero plan C. Choć nie jest on niemożliwy do zrealizowania.

Dziennikarze serwisu le10sport.com informują, że w zeszłym tygodniu w Paryżu gościł Pini Zahavi, agent Lewandowskiego. Choć nie ma żadnych przecieków z tej rozmowy, pewne są dwie rzeczy – Polak pragnie odejść z Bayernu, a PSG chciałoby go u siebie zatrudnić.

Zobacz wideo "US Open to będzie prawdziwy sprawdzian dla Igi Świątek"

Muszą jednak zostać spełnione pewne warunki. Po pierwsze – z Paryża do Realu musiałby odejść Kylian Mbappe. Napastnik reprezentacji Francji marzy o transferze, klub z Madrytu oferuje w zamian 170 mln euro, ale działacze PSG woleliby go u siebie zatrzymać. Oferują przedłużenie umowy i nowe jej warunki – obecna wygasa w czerwcu 2022 r. Wówczas Mbappe mógłby bowiem odejść za darmo.

Jeśli jednak nie uda się zatrzymać Mbappe w Paryżu, szefowie PSG w jego miejsce w pierwszej kolejności chcieliby zatrudnić Erlinga Haalanda. "Dopiero jeśli to się nie uda, dyrektor sportowy Leonardo wdroży plan C" – czytamy we francuskim serwisie.

Czy Lewandowski byłby takim kierunkiem zainteresowany? Według doniesień mediów, po siedmiu latach spędzonych w Monachium 33-letni napastnik pragnie zmiany. Interesować się nim miała m.in. Chelsea.

Polak trwający sezon rozpoczął perfekcyjnie W czterech meczach strzelił siedem goli. W sobotnim meczu z Herthą (5:0) przed własną publicznością wbił hat-tricka. "To bramkowy gigant" – pisze po tym meczu prasa.

Więcej o: