Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

ZROBIŁ TO! Robert Lewandowski wyrównał rekord Gerda Muellera!

Mamy to! Robert Lewandowski strzelił gola w meczu z Freiburgiem w 33. kolejce Bundesligi, wyrównując rekord 40 bramek autorstwa legendarnego Gerda Muellera!

Była 25. minuta, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Thomasa Muellera sfaulował Lukas Kuebler. Minutę później Robert Lewandowski podszedł do rzutu karnego i spokojnym strzałem w swój prawy róg pokonał Marka Flekkena.

Zobacz wideo Jak to nie wpadło?! Robert Lewandowski mógł już pobić rekord Muellera [ELEVEN SPORTS]

Gol Lewandowskiego w meczu z Freiburgiem oznacza, że kapitan reprezentacji Polski wyrównał rekord legendarnego Gerda Muellera. Były napastnik Bayernu Monachium w sezonie 1971/72 zdobył 40 bramek w jednym sezonie i od tamtej pory wynik ten był nieuchwytny dla piłkarzy Bundesligi.

Po zdobyciu bramki Lewandowski podniósł koszulkę meczową, pod którą miał koszulkę z podobizną Muellera i napisem "Gerd 4ever". Kapitan reprezentacji Polski otrzymał też szpaler od kolegów i sztabu szkoleniowego, zasiadających na ławce rezerwowych.

Lewandowski ma jeszcze wielką szansę ten rekord pobić. Oprócz meczu z Freiburgiem czego go jeszcze mecz w ostatniej kolejce Bundesligi z Augsburgiem. 

Lewandowski wyrównał rekord Muellera!

Sport.pl stworzyło z tej okazji nowy dział - „Licznik rekordu”. To miejsce, w którym znajdują się najnowsze informacje o strzeleckich wyczynach Roberta Lewandowskiego oraz licznik odmierzający jego kroki w pogoni za rekordem Muellera. W specjalnym dziale Sport.pl znajdą się nie tylko newsy o meczach Bayernu, bramkach Lewandowskiego i akcjach jego kolegów z drużyny.

Arkadiusz Reca zszedł z kontuzjąKolejne osłabienie reprezentacji Polski na Euro 2020?! Konieczna operacja

Sport.pl pogoń za rekordem Roberta Lewandowskiego pokazuje też na nośniku multimedialnym w centrum Warszawy na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej nad Cepelią, a także w stołecznych autobusach ZTM. Tysiące ludzi, którzy dzień w dzień pojawiają się w centrum Warszawy, mogą śledzić, jak idzie kapitanowi reprezentacji Polski.