"Ona już jest kompletna". Szalony zachwyt Igą Świątek

- To był rewelacyjny mecz Igi. Elina Switolina zagrała świetnie, próbowała wszystkiego, a nie zatrzymała Polki - cieszy się Wojciech Fibak. W sobotnie przedpołudnie Iga Świątek pokonała szóstą zawodniczkę świata 6:2, 7:5 w półfinale turnieju w Rzymie. Już w sobotnie popołudnie Iga zagra półfinał z Cori Gauff.

Wygrywając ze Switoliną Świątek zapewniła sobie awans z 15. na 13. miejsce w rankingi WTA (awans może być wyższy, bo Iga gra w Rzymie o kolejne punkty). Ale przede wszystkim Iga przypomniała sobie i wszystkim, jak znakomitą jest tenisistką.

Zobacz wideo Jak wyglądają treningi Igi Świątek? Tenisistka pokazuje kulisy przygotowań na Instagramie

- Absolutnie znakomitą. Ja wiem, że Iga się jeszcze ciągle rozwija. Ale ona już jest kompletna. Switolina zagrała świetnie, próbowała wszystkiego, a nie zatrzymała Polki. Bo Iga miała siłę, precyzję, przekonanie, że da radę. To była Iga Świątek w wersji z ubiegłorocznego Rolanda Garrosa, którego wygrała - zachwyca się Wojciech Fibak.

03.05.2021 Hiszpania, Madryt. Iga Świątek podczas meczu z Ashleigh BartyŚwietny mecz Świątek ze Switoliną. Polka jest już w półfinale turnieju w Rzymie! [ZAPIS RELACJI]

Teraz Świątek zagra z 35. na świeci Cori Gauff. Amerykanka przegrywała w ćwierćfinale z Ashleigh Barty, ale Australijka skreczowała. Gauff nie jest zmęczona, swojego meczu nie musiała grać w sobotę, a Iga tak, bo w piątek nie pozwoliły na to opady deszczu. - Mimo wszystko nie martwię się czy Idze wystarczy sił. Tak, bo ona ma wielką dynamikę. Ale mecz z Gauff nie będzie łatwy. Ta 17-latka jest wielkim talentem, przypomina mi Bjorna Borga. Sposobem poruszania się, tym jak uderza i jak trafia. Spodziewam się zaciętego meczu, niech kibiców nie myli ranking - mówi Fibak. - Ale oczywiście stawiam na zwycięstwo Igi. Jeśli zagra tak znakomicie jak ze Switoliną, to będzie w finale - podsumowuje były mistrz.

twitter.com/WTANiesamowite zagranie Igi Świątek. Oficjalny profil WTA zachwycony. Kibice też [WIDEO]