Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Borussia Dortmund ma nowy cel transferowy. Chce powtórzyć manewr z Haalandem

Borussia Dortmund określiła swój pierwszy cel na następne okienko transferowe. Jak informuje "France Football" jest nim 17-letni Eduardo Camavinga z Stade Rennes. Władze BVB chcą przekonać do siebie młodego pomocnika tym samym sposobem, który pomógł im w sprowadzeniu Erlinga Haalanda.

Dyrektor generalny BVB Hans Joachim Watzke oraz dyrektor sportowy Michael Zorc postawili Eduardo Camavingę za swój pierwszy cel transferowy - podaje francuski dziennik "France Football". Na czym ma polegać taktyka zastosowana wobec Erlinga Haalanda

Borussia Dortmund zastosuje te same metody, co w przypadku Haalanda

Władze BVB chcą zaprezentować ośrodek treningowy i stadion Borussii oraz obiecać odpowiedni rozwój i zagwarantować pewną liczbę czasu spędzonego na boisko. Dodatkowo gotowe jest kilkuminutowe wideo, które ma przekonać zawodnika do transferu - to ten ostatni element zrobił największe wrażenie na Haalandzie.

Zobacz wideo >>

Borussia jest gotowa zapłacić za defensywnego pomocnika 60 milionów euro (czyli trzy razy więcej niż Haaland, który kosztował 20 mln euro), jednak cena ta może wzrosnąć. Eduardo Camavinga miałby uzupełnić lukę w środku pomocy i być uzupełnieniem Axela Witsela. Zawodnik jest obecnie związany z Stade Rennes. Jego umowa obowiązuje do czerwca 2022 roku. W obecnym sezonie Ligue 1 rozegrał 23 spotkania, w których zdobył jedną bramkę i jedną asystę. 

Więcej o: