Krzysztof Piątek skomentował porażkę z Mainz: Nie mam hopla na punkcie bramek

Krzysztof Piątek nie będzie dobrze wspominał konfrontacji z Mainz w Bundeslidze. Jego zespół przegrał na własnym stadionie 1:3, a polski napastnik przez cały mecz oddał zaledwie jeden celny strzał na bramkę rywali. Po meczu udzielił wywiadu stacji Eleven Sports.

Hertha Berlin zaprezentowała fatalną formę i nie miała nic do powiedzenia w konfrontacji z niżej notowaną ekipą 1.FSV Mainz (porażka 1:3). Cały mecz w barwach gospodarzy zagrał Krzysztof Piątek, który po meczu nie mógł być w dobrym nastroju. W rozmowie ze stacją Eleven Sports powiedział kilka słów o pierwszym meczu w Bundeslidze na stadionie Olimpijskim, a także o swoim pobycie w Berlinie.

"Piątek przed nikim nie zamierza się kłaniać. Trafił w dobre miejsce"

Zobacz wideo

Piątek o koszmarnym meczu z Mainz, celach Herthy i swoim pobycie w Berlinie

- Na pewno pierwsza połowa była bardzo słaba. Wypadliśmy fatalni w graniu, w konstruowaniu akcji, biegaliśmy za wolno. Straciliśmy głupio bramkę. Mainz się cofnęło, było ciężko przebić ten mur. Musimy atakować większą liczbą zawodników. Trzech-czterech to czasami za mało. Trzeba zapomnieć o tym meczu. Myśleć o kolejnym - skomentował na gorąco Piątek występ swojego nowego klubu przed kamerami stacji Eleven Sports.

Polski napastnik zdradził również, że jego przeprowadzka do Berlina jest również sporym wyzwaniem, ponieważ cały czas nie znalazł stałego miejsca, w którym mógłby zamieszkać:

- Na razie moje życie w Berlinie to hotel-trening. Szukam apartamentu - powiedział Piątek.

Na końcu odniósł się do kwestii związanych z celami Herthy w bieżącym sezonie Bundesligi oraz o tym, że strzelanie bramek nie jest dla niego najważniejsze:

- Moje plany i plany Herthy są duże. Zespół będzie wzmacniany w lato. Pozostaje nam w tym sezonie walczyć jak o życie. Ja wiem, że Hertha będzie lepsza. Liczę na środek tabeli, a od nowej edycji na miejsce premiowane pucharami. Na razie staram się robić swoje. Nie mam hopla na punkcie bramek. Spokojnie uczę się gry Herthy - zakończył polski napastnik.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: