Fatalny mecz Herthy na swoim stadionie. Piątek tylko z jedną okazją na strzelenie gola

W meczu 21. kolejki Bundesligi Hertha Berlin przegrała u siebie z FSV Mainz 1:3. Krzysztof Piątek nie zdobył swojej pierwszej bramki w lidze niemieckiej.

To była rywalizacja drużyn walczących w tym sezonie o utrzymanie w Bundeslidze. Przed tą kolejką Hertha zajmowała 13. miejsce, a Mainz 15. Pierwszy raz w meczu ligowym wystąpił w ekipie gospodarzy Krzysztof Piątek. Sprowadzony kilkanaście dni temu z Milanu Polak miał poprowadzić kolegów do cennego zwycięstwa.

"Piątek trafił w dobre miejsce"

Piątek z jednym celnym strzałem

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu piłkarzy Herthy. Gospodarze popełnili kilka rażących błędów w obronie, a jeden z nich wykorzystali goście. Robin Quaison w 17. minucie wyprowadził Mainz na prowadzenie. Szwed kilkanaście minut później powinien trafić po raz drugi, ale minimalnie spudłował. Piątek w pierwszej połowie był aktywny, wychodził do piłki, zastawiał się, ale koledzy nie stworzyli mu żadnej dobrej okazji do strzelenia gola.

W drugiej połowie Mainz podwyższyło prowadzenie. W 82. minucie Quaison zdobył swoją drugą bramkę i goście wydawali się być pewni zwycięstwa. Niespodziewanie dwie minuty później Hertha strzeliła kontaktowego gola - a właściwie uczynił to obrońca gości Jeffrey Bruma, który skierował piłkę do własnej bramki.

Szwed bohaterem gości

Hertha uwierzyła, że remis w tym spotkaniu jest możliwy, ale nadzieje szybko upadły, gdy czerwoną kartkę obejrzał Marius Wolf. Osłabieni gospodarze nie potrafili wyrównać i stracili jeszcze jednego gola. Rzut karny w 90. minucie wykorzystał Quaison, kompletując hat-tricka. Szwed był zdecydowanie najlepszy na boisku. Piątek z kolei starał się pokazywać, ale nie dostawał dobrych podań od kolegów. Zakończył spotkanie z jednym celnym strzałem.

Po tej porażce Hertha jest na 14. miejscu w tabeli z 23 punktami na koncie. Mainz jest lokatę niżej, ale ma już tylko dwa punkty straty do ekipy z Berlina. Zespoły z miejsc 16-18 w maju spadną z Bundesligi.