Nowe informacje o stanie zdrowia Dawida Kownackiego! Jest wstępna diagnoza

Dawid Kownacki doznał w poniedziałek groźnie wyglądającego urazu kolana na treningu Fortuny Duesseldorf. "Bild" informował, że piłkarz może nie zagrać nawet do końca sezonu. Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu" donosi, że kontuzja Polaka nie jest tak poważna, jak mówiły pierwsze diagnozy. Napastnik naderwał więzadła poboczne i ma pauzować maksymalnie półtora miesiąca.

Kontuzja, której doznał Dawid Kownacki w poniedziałkowym, godzinnym treningu Fortuny Duesseldorf przed wtorkowym meczem z Kaiserslautern w Pucharze Niemiec nie jest tak poważna, jak początkowo zakładano. Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu" przekazał dobre wieści dotyczące zdrowia polskiego napastnika.

Kownacki: Nie mam liczb, ale w klubie mnie uspokajają

Zobacz wideo

Dawid Kownacki wróci do gry już za kilka tygodni?

Pierwsze doniesienia dotyczące urazu kolana Polaka mówiły, że 22-latek może opuścić nawet resztę sezonu. Tymczasem okazuje się, że ma być gotowy do gry najpóźniej za półtora miesiąca.

- Na szczęście nie jest tak źle. 4-6 tygodni przerwy po naderwaniu więzadeł pobocznych - napisał Koźmiński na Twitterze.

Dawid Kownacki rozgrywa bardzo słaby sezon w Bundeslidze.W 19 meczach nie strzelił ani jednej bramki i nie miał nawet jednej asysty. Po 20 kolejkach Bundesligi Fortuna zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Do bezpiecznej pozycji w tabeli zespół Kownackiego traci dwa punkty.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: