Reprezentant Polski błysnął w Premier League. "Naprawdę dobry"

W niedzielne popołudnie Aston Villa rozbiła Everton aż 4:0 w drugim meczu Premier League. W składzie zespołu z Birmingham oglądaliśmy Matty'ego Casha, który rozegrał świetne spotkanie, co nie umknęło angielskim mediom.

W drugiej kolejce Premier League Aston Villa na własnym stadionie zmierzyła się z Evertonem. Piłkarze Unaia Emery'ego w pierwszej połowie po bramkach Johna McGinna i Douglasa Luiza prowadzili 2:0, a w drugich 45 minutach po jednym trafieniu dołożyli Leon Bailey oraz Jhon Duran. Zawodnicy z Birmingham ostatecznie zwyciężyli aż 4:0, a szczególne pochwały zebrał reprezentant Polski, Matty Cash.

Matty Cash chwalony po meczu z Evertonem. "Dobrze wykorzystywał futbolówkę"

26-latek wyszedł na mecz z Evertonem w podstawowej jedenastce na prawej obronie. W drugiej połowie Polak został przesunięty na prawą stronę pomocy, jednak tam również odnalazł się znakomicie. Mimo że nie udało mu się zdobyć bramki ani asysty, angielskie media doceniły jego wkład w grę drużyny Aston Villi.

Portal birminghamworld.uk wystawił 13-krotnemu reprezentantowi Polski notę osiem. Tak samo gra piłkarza podobała się dziennikarzom miejscowej gazety "Birmingham Mail", od których Cash również otrzymał ósemkę. Najgorzej prawego defensora ocenił serwis tntsports.co.uk, który przyznał mu szóstkę.

"Naprawdę dobry występ Casha, który grał zarówno w trójce defensywnej podczas posiadania piłki, jak i w płaskiej czwórce podczas obrony przed atakami rywali. Dobrze wykorzystywał futbolówkę i utrzymywał odpowiednią odległość między sobą a Ezrim Konsą, gdy Everton chciał zebrać drugie piłki w ostatnich minutach" - czytamy na stronie birminghamworld.uk.

Tydzień temu Aston Villa poniosła dotkliwą porażkę z Newcastle, przegrywając aż 1:5. - Dzisiaj możemy czuć się bardzo dobrze, ale przychodzimy po jednym bardzo złym, żenującym wyniku w Newcastle. Musimy być konsekwentni w ten sam sposób, starając się zawsze wygrywać - mówił po meczu z Evertonem Unai Emery.

Matty Cash trafił do drużyny Aston Villi w 2020 roku, odchodząc z Nottingham Forest za niecałe 16 mln euro. Do tej pory Polak w drużynie z Birmingham rozegrał 98-meczów, w których strzelił cztery bramki i zaliczył siedem asyst.