Kamil Grabara może zmienić klub. Liverpool dostał zapytanie

Kamil Grabara dopiero co wrócił do Liverpoolu z Huddersfield, ale latem prawdopodobnie po raz kolejny zmieni klub. "The Reds" otrzymali zapytanie od duńskiego Aarhus.

Kamil Grabara trafił do Liverpoolu w styczniu 2016 roku z Ruchu Chorzów. Do tej pory bramkarz nie zaliczył debiutu w oficjalnym meczu w barwach "The Reds". Ale to nie oznacza, że w ogóle nie grał, bo dostawał szansę na wypożyczeniach. Najpierw w Aarhus GF (Dania), a w obecnym sezonie w Huddersfield Town AFC. W Championship 21-latek rozegrał 28 meczów, wpuścił 45 goli i tylko pięć razy zachował czyste konto, a w końcówce sezonu nie gra już w ogóle - jego drużyna na trzy kolejki przed końcem zajmuje 19. miejsce w tabeli, z przewagą zaledwie dwóch punktów nad strefą spadkową.

Zobacz wideo Napoli - Milan 2:2. Skrót spotkania [ELEVEN SPORTS]

16-krotny reprezentant Polski U-21 wrócił już do Liverpoolu, jako że Huddesfield nie chciało zatrzymywać go do końca sezonu. Grabara ma małe szanse na przebicie się do pierwszego zespołu mistrzów Anglii - podstawowym bramkarzem jest Ederson, którego zmiennikiem jest Adrian, a w dodatku do klubu po dwóch latach wraca Loris Karius - dlatego będzie musiał poszukać sobie nowego klubu.

Kamil Grabara rozegrał już 16 spotkań w Aarhus

Pomóc chce mu Aarhus, w którym już grał. Jak poinformował duński "Ekstra Bladet" Aarhus doskonale zna sytuację Grabary i jest poważnie zainteresowany pozyskaniem go i złożyło w tej sprawie już zapytanie do Liverpoolu. 21-latek rozegrał w tym klubie 16 spotkań, w których puścił 18 goli i sześć razy zachował czyste konto w sezonie 2018/2019. Aarhus walczy obecnie o wicemistrzostwo Danii. Zajmuj 3. miejsce w grupie mistrzowskiej i traci dwa punkty do drugiej FC Kopenhagi na trzy kolejki przed końcem. Mistrzostwo zapewniło sobie już Midtjylland (78 pkt).

Więcej o: