Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Thiago zdecydował się odejść z Bayernu! Trwają negocjacje z gigantem

Kataloński "Sport" donosi, że Thiago Alcantara zdecydował się na transfer do Liverpoolu. Niemiecki klub ustalił kwotę, jaką chce otrzymać za hiszpańskiego pomocnika, która chciałby widzieć w swoim zespole Juergen Klopp.

Thiago Alcantara jest zawodnikiem, który od początku niemal co roku zdobywa mistrzowskie tytuły. Odkąd w 2009 roku trafił do FC Barcelony, w latach 2009-2011 oraz 2013 zdobył tytuł mistrza Hiszpanii. W 2013 roku przeniósł się do Bayernu Monachium. Od tamtej pory rokrocznie sięgał po tytuł mistrza Niemiec. Dlatego hiszpańskie media donoszą, że 29-latek poszukuje nowych wyzwań.

Zobacz wideo Serie A. SPAL - Milan. 2:2. Niesamowity gol Floccariego [ELEVEN SPORTS]

Z tego powodu Hiszpan miałby chcieć przenieść się do Liverpoolu. Juergen Klopp, trener nowych mistrzów Anglii, nigdy nie ukrywał, że podoba mu się styl gry Thiago Alcantary i widziałby go w swoim zespole. Hiszpański pomocnik nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Bayernem, który wygasa w czerwcu 2021 roku, co ma być kolejnym dowodem na jego negocjacje z "The Reds".

Z powodu nadal aktualnego kontraktu, Bayern Monachium oczekuje za Hiszpana 35 milionów euro. Liverpool nie chce płacić takiej kwoty w jednej racie. Jeśli mistrzowie Niemiec nie zgodzą się na obniżenie ceny, "The Reds" będzie chciał wynegocjować możliwość zapłaty za transfer w formie bonusów, które wyrównują cenę. Wydaje się, że mistrzowie Anglii będą gotowi zapłacić tę kwotę, jednak negocjacje będą dotyczyć formy płatności.

Przeczytaj także: