Dwa kluby z Premier League chcą obrońcę Bayernu Monachium. Ostatni moment na sprzedaż

Jerome Boateng może odejść z Bayernu Monachium już tego lata. Według "Daily Mail" zawodnikiem zainteresowane są Arsenal oraz Chelsea.

O tym, że Jerome Boateng może niedługo opuścić Bayern Monachium, spekuluje się od dłuższego czasu. Kontrakt mistrza świata z 2014 roku wygasa latem przyszłego roku i niewiele wskazuje na to, by 32-letni obrońca związał się z klubem nową umową. To sprawia, że Bayern, jeśli będzie chciał na nim zarobić, będzie musiał go sprzedać już tego lata.

Zobacz wideo

A relacje Boatenga z Bawarczykami nie są najlepsze. Niedawno piłkarz został ukarany grzywną za złamanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Niemiec został przyłapany na złamaniu kwarantanny, jednak tłumaczył, że jechał do chorego syna. To nie przekonało władz klubu, które kary nie cofnęły.

Boateng odejdzie z Bayernu do Premier League?

Boatengiem zainteresowane mają być dwa londyńskie kluby - Arsenal i Chelsea. Pierwsi mieli zgłaszać się po zawodnika już minionej zimy, jednak wtedy Bayern nie zdecydował się na sprzedaż. To jednak nie odstraszyło "Kanonierów", którzy wciąż pozostają zainteresowani środkowym obrońcą. Mniej prawdopodobne wydaje się, by Boateng trafił do Chelsea, która piłkarzom po 30. roku życia nie oferuje umów dłuższych niż na jeden rok.

W obecnym sezonie Boateng zagrał w 24 meczach, w których zaliczył jedną asystę. W Bayernie Niemiec gra od 2011 roku, kiedy trafił do klubu z Manchesteru City.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: