Znakomity debiut Piotra Świerczewskiego! Fatalna seria przerwana

Duet trenerski Piotr Świerczewski i Marcin Jałocha zanotowali znakomity debiut na ławce trenerskiej Sandecji Nowy Sącz. Drużyna pokonała drugą w tabeli Stal Mielec 2:1 i przerwała fatalną serię pięciu meczów bez wygranej.

Kilka dni temu Sandecja Nowy Sącz przegrała 1:2 z Chojniczanką i jej sytuacja w tabeli zrobiła się fatalna. Po 30. kolejkach Fortuna I ligi Sandecja zajmowała dopiero 15. miejsce i miała zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową. Właśnie dlatego klub zwolnił Tomasza Kafarskiego, który pracował dwa lata w Nowym Sączu. Jego miejsce zajął duet trenerski Marcin Jałocha oraz Piotr Świerczewski i już pierwszy mecz pokazał, że duet odmienił oblicze Sandecji.

Sandecja walczy o utrzymanie

Sandecja pokonała Stal Mielec 2:1, a wszystkie trzy bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Trzy punkty drużynie gospodarzy zapewnili piłkarze, których bardzo dobrze znamy z boisk polskiej Ekstraklasy. W 24. minucie rzut karny wykorzystał Michal Piter-Bucko, a 10 minut później wynik spotkania podwyższył Maciej Korzym. W 43. minucie gola na 2:1 zdobył Bartosz Nowak, ale Stal nie potrafiła doprowadzić do remisu.

Dzięki wygranej Sandecja awansowała na 9. miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. Drużyna z Nowego Sączu ma aktualnie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Stal Mielec jest druga w tabeli. Ma 58 punktów i traci jedno oczko do Podbeskidzia.