Legia szykuje wielką niespodziankę. Takiego świętowania mistrzostwa jeszcze nie było!

Nie pod Kolumną Zygmunta na warszawskiej Starówce, a na bulwarach nad Wisłą. A w zasadzie to po Wiśle, bo jeśli Legia Warszawa w sobotę zdobędzie mistrzostwo Polski, drużyna Aleksandara Vukovicia ma świętować odzyskanie tytułu na statku, którym przepłynie po rzece.

Warszawska Starówka to tradycyjne miejsce spotkań kibiców Legii Warszawa. To właśnie tam zbierają się najchętniej, by świętować sukcesy swojej drużyny. Wraz z piłkarzami, którzy w ostatnich latach pod Kolumnę Zygmunta najczęściej docierali odkrytym londyńskim piętrowym autobusem.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

Nieco inaczej było dwa lata temu, kiedy Legia na Starówkę dotarła klubowym autokarem dzień po meczu z Lechem w Poznaniu, który został przerwany przez kibiców i który zapewnił jej mistrzostwo. A także w 2013 roku, kiedy świętowała odzyskanie tytułu po siedmiu latach na pobliskiej Agrykoli. Wtedy była specjalnie przygotowana scena, pod którą drużyna Jana Urbana dotarła odkrytym autobusem, którym wcześniej zawitała też pod Kolumnę Zygmunta.

Tak Legia Warszawa cieszyła się z mistrzostwa Polski w 2013 roku

W tym roku ma być jednak zupełnie inaczej. W czwartek serwisy Legia.Net i legioniści.com poinformowały, że klub szykuje specjalną niespodziankę dla kibiców, a celebracja mistrzostwa zaplanowana jest w okolicach bulwarów wiślanych.

- Oficjalnej prośby nie mamy. To znaczy, nikt nie zgłaszał ani żadnego zgromadzenia, ani przemarszu kibiców, ale dochodzą do nas sygnały, że jest coś szykowane na sobotę z okazji mistrzostwa Polski - mówią w warszawskim ratuszu, gdzie usłyszeliśmy również, że faktycznie tegorocznym miejscem świętowania mistrzostwa Polski przez Legię mają być nawet nie tyle same bulwary, ile rzeka Wisła, po której drużyna Aleksandara Vukovicia ma przepłynąć statkiem, właśnie wzdłuż bulwarów.

By tak się stało, trzeba jeszcze spełnić jeden warunek: Legia w meczu z Cracovią musi zdobyć przynajmniej punkt, bo tyle na trzy kolejki przed końcem sezonu dzieli ją od zdobycia mistrzostwa Polski. Początek meczu Legia - Cracovia w sobotę o 17.30.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: