Piotr Świerczewski znalazł nowy klub! Musi uchronić go przed spadkiem

Sandecja Nowy Sącz zwolniła Tomasza Kafarskiego! Teraz obronić klub przed spadkiem spróbuje duet: Marcin Jałocha oraz Piotr Świerczewski.

Kilka dni temu Sandecja Nowy Sącz przegrała 1:2 z Chojniczanką i jej sytuacja w tabeli zrobiła się fatalna. Po 30. kolejkach Fortuna I ligi Sandecja zajmuje dopiero 15. miejsce i ma zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową, dlatego klub zwolnił Tomasza Kafarskiego, który pracował dwa lata w Nowym Sączu. Łącznie Kafarski prowadził zespół w 67 spotkaniach, w których Sandecja odniosła 25 zwycięstw, 20 remisów oraz poniosła 22 porażki. Do końca sezonu poprowadzi duet trenerski Marcin Jałocha oraz Piotr Świerczewski. Do końca rozgrywek zostały cztery kolejki.

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Piotr Świerczewski zapowiadał, że zostanie trenerem

Piotr Świerczewski to 70-krotny reprezentant Polski. Karierę piłkarską zakończył w 2010 roku. Grał we Francji, Anglii i Japonii. W grudniu 2019 roku zadebiutował w MMA, gdy na gali Free Fight Federation II pokonał Grega Collinsa. - Chcę być trenerem, ale na razie nie mogę się do tego zabrać. Wiem, że nie brakuje mi wiedzy, charyzmy, ani kontaktów. Często oglądam mecz w telewizji i sobie analizuję, co powinien zrobić trener w danej sytuacji. Myślę, że zostanę kiedyś szkoleniowcem - powiedział rok temu w długim wywiadzie dla Sport.pl.

Kilka miesięcy później został trenerem amatorskiego zespołu KTS Weszło. Teraz będzie pracował w Sandecji z Jałochą, 18-krotnym reprezentantem Polski, który w swoim piłkarskim cv ma takie kluby jak Polonia i Legia Warszawa, oraz Wisła Kraków.

Przeczytaj też:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.