Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były wicemistrz Polski na skraju upadku! We wtorek podjęto decyzję o walce o przetrwanie

We wtorek odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS-u Bełchatów. Przyjęto na nim uchwałę o dalszym istnieniu spółki akcyjnej, co oznacza, że bełchatowska drużyna dokończy aktualne rozgrywki.

Jak donosi portal belsport.pl, we wtorek w Bełchatowie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy GKS-u Bełchatów. Podczas niego może zostać podjęta decyzja o złożeniu wniosku o upadłość likwidacyjną spółki, co byłoby jednoznaczne z koniecznością wycofania się z rozgrywek I ligi przez drużynę, która w 2007 roku zdobyła wicemistrzostwo Polski.

Zobacz wideo Pekhart nową gwiazdą ligi? "Typowy lis pola karnego"

GKS Bełchatów popadł w tak poważne długi, że nie mógł skorzystać nawet z rządowej tarczy antykryzysowej, co przy wycofaniu się ze sponsorowania klubu przez PGE, niemal przekreśliło szanse klubu na przetrwanie kryzysu, choć istniała nadzieja, że znajdzie się prywatny inwestor lub państwowa spółka powróci do sponsorowania drużyny.

Ostatecznie nic z tego nie wyszło. Jak donosi portal belsport.pl, audyt przeprowadzony na początku roku zakładał, że GKS Bełchatów przyniesie w pierwszej połowie roku 8,5 mln złotych strat. Wówczas jednak nie brano pod uwagę wybuchu pandemii koronawirusa.

Aktualizacja: Jak poinformował klub, we wtorek odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy klubu, na którym przyjęto uchwałę o dalszym istnieniu GKS Bełchatów S.A. Tym samym klub z pewnością dokończy aktualny sezon I ligi, walcząc o utrzymanie. Aktualnie znajduje się na 15. miejscu w tabeli, mając tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Przeczytaj także:

Więcej o: