Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowy klub Kamila Grabary zachwycony transferem. "Musieliśmy skorzystać z takiej okazji"

Dyrektor sportowy duńskiego Aarhus GF tłumaczy, dlaczego władze klubu zdecydowały się ponownie podpisać kontrakt z Kamilem Grabarą. Peter Christiansen stwierdził, że 21-letni bramkarz wniesie do składu wiele jakości.

Kamil Grabara trafił do Aarhus GF na zasadzie wypożyczenia z Liverpoolu. Poprzednie wypożyczenie do Huddersfield zakończyło się 30 czerwca br., a młodzieżowy reprezentant Polski powrócił do mistrzów Anglii, by teraz znowu z niego odejść. Decyzję o ponownym pozyskaniu młodego bramkarza wytłumaczył dyrektor sportowy AGF, Peter Christiansen. 

Zobacz wideo Portret rodziny Brzęczków to jest filmowa historia! [SEKCJA PIŁKARSKA #65]

- Optymalna dla naszego trenera bramkarzy, Nikolaja Polda jest praca z tak utalentowaną grupą zawodników na tej pozycji, jaką mamy teraz w AGF. Konkurencja nasiliła się do tego stopnia, że wszyscy muszą pracować równie intensywnie na treningach, jak i w meczach. O to nam chodziło, aby skład AGF był jak najlepszy i jak najbardziej konkurencyjny, a Kamil będzie mógł się do tego przyczynić. Pamiętamy go jako pracowitego, oddanego i ambitnego młodego bramkarza i spodziewamy się, że Kamil ze swoim charakterem i mentalnością, tak jak miało to miejsce ostatnio, będzie mógł przyczynić się zarówno na meczach, jak i poza nimi - powiedział dyrektor sportowy Aarhus GF

Kamil Grabara ponownie wypożyczony z Liverpoolu. "Musieliśmy skorzystać z takiej okazji"

- Mamy dobrych bramkarzy, ale skoro można podnieść jakość, to dlaczego nie? Kamil reprezentuje odpowiedni poziom, a zarazem zna już klub, otoczenie i zawodników. Musieliśmy skorzystać z takiej okazji - przyznał ogłaszając wypożyczenie Kamila Grabary dyrektor sportowy AGF. 21-letni bramkarz występował w barwach Aarhus GF od stycznia do czerwca 2019 roku. W tym czasie Kamil Grabara rozegrał 16 spotkań i sześciokrotnie zachował czyste konto. 

 

Młodzieżowy reprezentant Polski wciąż czeka na swój debiut w pierwszym składzie Liverpoolu, do którego trafił z Ruchu Chorzów w 2016 roku. Dotychczas bramkarz występował w drużynach młodzieżowych mistrza Anglii.