Legia i Raków ukarane przez UEFA. Klamka zapadła

UEFA ukarała Raków Częstochowa i Legię Warszawa za wydarzenia z meczów odpowiednio z Karabachem Agdam oraz Ordabasami Szymkent. Oba zespoły zapłacą kary finansowe za zachowanie swoich kibiców.

Raków Częstochowa przegrał dwumecz IV rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów z FC Kopenhagą 1:2 i ostatecznie zagra w fazie grupowej Ligi Europy. Z kolei Legia Warszawa przebrnęła eliminacje Ligi Konferencji Europy, dzięki wygranemu dwumeczowi z FC Midtjylland po emocjonujących rzutach karnych. Oba polskie kluby, które będą rywalizowały w pucharach tej jesieni, jeszcze przed starem fazy grupowej zostały ukarane przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB).

Zobacz wideo Wraca konflikt w kadrze. "Pokłócił się z Krychowiakiem o pieniądze"

UEFA ukarała Raków Częstochowa i Legię Warszawa. Wszystko przez zachowanie kibiców

Raków Częstochowa będzie musiał zapłacić osiem tysięcy euro za zablokowanie przejść podczas pierwszego meczu z Karabachem Agdam oraz 18 tysięcy za zablokowanie przejść, a także opóźnienie pierwszego spotkania z Arisem Limassol. Dodatkowo upomniano ich za zablokowanie dróg ewakuacyjnych podczas starcia z estońską Florą Tallin.

UEFA ukarała grzywną także Legię Warszawa. W przypadku wicemistrzów Polski chodzi o dwumecz z Ordabasami Szymkent. Legia ma zapłacić 14 tysięcy euro kary za użycie środków pirotechnicznych podczas spotkania z kazachskim klubem na wyjeździe, a także 18 tysięcy za zablokowania przejść w trakcie rewanżu z Kazachami przy Łazienkowskiej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Przeciwnikami Rakowa w grupie D Ligi Europy będą Atalanta Bergamo, Sporting i Sturm Graz. Natomiast rywalami Legii w grupie E Ligi Konferencji Europy będą AZ Alkmaar, Aston Villa i Zrinjski Mostar. Zarówno jedne, jak i drugie rozgrywki zostaną zainaugurowane w czwartek 21 września.

Więcej o: