Jest terminarz Rakowa na fazę grupową Ligi Europy. Mistrz Polski zacznie na wyjeździe

Raków Częstochowa poznał dokładny terminarz fazy grupowej Ligi Europy. Pierwszy mecz mistrzowie Polski rozegrają już za niespełna trzy tygodnie z jednym z najsilniejszych rywali. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe. Na starcie na własnym obiekcie drużyna Dawida Szwargi będzie musiała poczekać do października.

Raków Częstochowa do ostatniej minuty walczył, by odwrócić losy rywalizacji w IV rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu przegrał 0:1 z FC Kopenhagą po samobójczym trafieniu Bogdana Racovitana, ale eksperci nadal wierzyli w sukces polskiej drużyny. - Sytuacja Rakowa przed rewanżem jest niezła, może nie idealna, bo przegrał, ale nie jest na straconej pozycji - mówił Marek Papszun. Ostatecznie w rewanżu częstochowianie tylko zremisowali 1:1 i na jesień zagrają w fazie grupowej Ligi Europy. 

Zobacz wideo Ale debiut byłego piłkarza w MMA! "Niejednego koksa pod dyskoteką ubiłem"

Raków Częstochowa poznał terminarz spotkań w Lidze Europy

W piątek 1 września odbyło się losowanie grup drugich pod względem prestiżu rozgrywek na Starym Kontynencie, podczas którego Raków poznał rywali. Polski zespół trafił do grupy D, w której zmierzy się z Atalantą Bergamo, Sportingiem Lizbona oraz Sturmem Graz. Z każdą z drużyn rozegra po dwa spotkania i tylko dwie najlepsze ekipy awansują do fazy pucharowej.

Już w sobotę 2 września podano terminarz spotkań Rakowa w LE. Okazuje się, że w pierwszym meczu drużyna Dawida Szwargi zmierzy się jednym z najgroźniejszych rywali, Atalantą. Starcie odbędzie już 21 września się na terenie przeciwnika. 

Z kolei pierwszy mecz w Polsce Raków zagra w 2. kolejce, a konkretnie 5 października. Jego rywalem będzie Sturm Graz. Natomiast następne spotkanie częstochowianie także zagrają na własnym terenie. Tym razem zmierzą się ze Sportingiem, a mecz zaplanowano na 26 października. 

W 4. kolejce dojdzie do rewanżu z portugalskim klubem. To starcie odbędzie się 9 listopada. Kolejny mecz Raków rozegra dopiero pod koniec miesiąca, a więc 30 listopada. Wówczas dojdzie do rewanżu ze Sturmem Graz, tym razem na terenie rywala. Z kolei ostatnie spotkanie fazy grupowej i jednocześnie ostatnie na obiekcie w Sosnowcu częstochowianie zagrają 14 grudnia. Ich przeciwnikiem będzie Atalanta. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Terminarz spotkań Rakowa Częstochowa w fazie grupowej Ligi Europy:

  • Atalanta - Raków Częstochowa (21 września, godzina 21:00)
  • Raków Częstochowa - Sturm Graz (5 października, godzina 18:45)
  • Raków Częstochowa - Sporting (26 października, godzina 18:45)
  • Sporting - Raków Częstochowa (9 listopada, godzina 21:00)
  • Sturm Graz - Raków Częstochowa (30 listopada, 18:45)
  • Raków Częstochowa - Atalanta (14 grudnia, 21:00).
Więcej o: