Znamy terminarz Legii w fazie grupowej LKE. Najtrudniejszy rywal już na starcie

Legia Warszawa poznała dokładny terminarz spotkań fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Pierwsza kolejka będzie wyjątkowa dla "Wojskowych", bo zaczną meczem na własnym stadionie.

Legia Warszawa trafiła do mocnej grupy, z której będzie trudno o awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Rywalami stołecznych w grupie E będą AZ Alkmaar, Aston Villa i Zrinjski Mostar.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Legia poznała dokładny terminarz LKE

Zmagania w Lidze Konferencji Europy rozpoczną się 21 września. Legia zacznie te rozgrywki meczem domowym, ale na start dostaje najtrudniejszego rywala, Aston Villę z Mattym Cashem w składzie.

W październiku "Wojskowych" czekają dwa wyjazdy - 5 października do Alkmaar, a 26 października do Mostaru. Komplet punktów w Bośni i Hercegowinie jest obowiązkiem dla legionistów.

W listopadzie zacznie się runda rewanżowa fazy grupowej. W czwartej kolejce Legia zagra u siebie ze Zrinjskim. Ten mecz zaplanowano na 9 listopada.

Przełom listopada i grudnia to najtrudniejsze i prawdopodobnie najważniejsze spotkania. Najpierw legioniści pojadą do Birmingham na wyjazdowe starcie z Aston Villą (30 listopada), a na koniec fazy grupowej zmierzą się u siebie z AZ Alkmaar (14 grudnia).

Co ważne, wszystkie domowe mecze Legii zaplanowano na godzinę 18:45, a wyjazdowe na 21:00.

Szczegółowy terminarz meczów Legii w fazie grupowej LKE:

  • 1. kolejka: Legia - Aston Villa (21 września, godzina 18:45)
  • 2. kolejka: AZ Alkmaar - Legia (5 października, godz. 21:00)
  • 3. kolejka: Zrinjski Mostar - Legia (26 października, 21:00)
  • 4. kolejka: Legia - Zrinjski (9 listopada, 18:45)
  • 5. kolejka: Aston Villa - Legia (30 listopada, 21:00)
  • 6. kolejka: Legia - AZ Alkmaar (14 grudnia, 18:45)

Dziennikarz ESPN Dale Johnson udostępnił na Twitterze pełne terminarze wszystkich trzech europejskich pucharów.

Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do 1/8 finału LKE. Z kolei zespoły z drugich miejsc zmierzą się w fazie play-off z drużynami z trzecich miejsc w grupach Ligi Europy.

Więcej o: