Dzieje się! Flick dopina pierwszy transfer. Rywale będą wściekli

W najbliższym sezonie trenerem FC Barcelony będzie Hansi Flick. Niemiec stoi przed bardzo trudnym zadaniem - będzie musiał sprostać wysokim wymaganiom, które panują w tym klubie. Kto mu w tym pomoże? Plotki dotyczące kolejnych wzmocnień pojawiają się regularnie, ale okienko transferowe otwiera się dopiero 1 lipca. Jednak niemiecki szkoleniowiec nie próżnuje. Już teraz zagwarantował sobie pomoc.

Na razie kibice żyją mistrzostwami Europy, ale te skończą się już w połowie lipca. Wtedy na pierwszy plan znów wróci piłka klubowa. Celem Barcelony jest oczywiście powrót na szczyt w Hiszpanii. Być może pomoże jej w tym gwiazda reprezentacji Niemiec - Joshua Kimmich - który doskonale się zna z Flickiem, a którego Bayern chce sprzedać.

Zobacz wideo Natalia Kaczmarek pewna siebie przed Igrzyskami!

Pierwsze wzmocnienie Flicka. Podkradł pracownika Pellegriniemu

Póki co Hansi Flick musi się jednak zadowolić znacznie mniejszymi wzmocnieniami. Niemiec kompletuje sztab szkoleniowy, który będzie z nim współpracował w przyszłym sezonie. Okazuje się, że Barcelona zatrudni człowieka, z którym współpracuje Manuel Pellegrini - były trener m.in. Realu Madryt i Manchesteru City, a obecnie szkoleniowiec Betisu, czyli 7. drużyny ostatniego sezonu.

Chodzi o Francesca Martiego, który w Betisie pracował od 2020 roku. To analityk wideo. O jego odejściu poinformował serwis abc.es. 

"Francesc Marti pojawił się w Betisie w 2020 roku razem z Antonio Cordónem. Były dyrektor sportowy Betisu znał jego kompetencje i wcielił go do sztabu drużyny, gdzie przez ostatnie lata dobrze się wkomponował. Jego praca była pozytywnie oceniana przez samego Pellegriniego" - czytamy. Odejście Martiego nazywane jest "znaczącym osłabieniem". 

W poprzednim sezonie Barcelonie można było często zarzucić nieumiejętność narzucenia stylu gry słabszym rywalom. Czy nowy analityk pomoże jej w przezwyciężeniu tej słabości? To okaże się już wkrótce. 17 sierpnia Barcelona zagra pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie. Jej rywalem będzie Valencia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.