Historia dzieje się na naszych oczach. Pierwszy taki mecz Juventusu od 123 lat

Juventus, który we wtorek w Lidze Mistrzów mierzył się z Ferencvarosem (2:1), po raz pierwszy w historii rozpoczął mecz bez żadnego włoskiego obrońcy i bramkarza w składzie - poinformował dziennikarz Giuseppe Pastore.

Cuadrado, Danilo, Matthijs de Ligt, Alex Sandro i Wojciech Szczęsny w bramce. Czyli Kolumbijczyk, Brazylijczyk, Holender, Brazylijczyk i Polak. To obrona Juventusu, którą na mecz z Ferencvarosem wybrał trener Andrea Pirlo. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic dziwnego, bo wszyscy to podstawowi piłkarze Starej Damy, ale tylko na pierwszy rzut oka.

Dzień, który przechodzi do historii Juventusu

"24 listopada 2020 roku przechodzi do historii jako dzień upadku włoskiego bastionu: po 123 latach i 4371 meczach Juventus zagra dziś pierwsze oficjalne spotkanie bez żadnego włoskiego obrońcy i bramkarza w podstawowym składzie" - napisał na Twitterze Giuseppe Pastore, dziennikarz włoskiej telewizji Sky TG24 i dziennika "Il Foglio".

Liga Mistrzów: Juventus z awansem

Pewnie by do tego nie doszło, gdyby nie kontuzje Leonardo Bonucciego i Giorgio Chielliniego, czyli włoskiego środka defensywy, który gra ze sobą od lat. Ale mimo straty dwóch podstawowych obrońców Juventus we wtorek poradził sobie z Ferencvarosem. Nie bez problemów, bo od 19. minuty przegrywał 0:1, kiedy gola strzelił Myrto Uzuni. Ale potem sam strzelił dwa: w 39. trafił Cristiano Ronaldo (pierwszy gol w tym sezonie), a w doliczonym czasie do drugiej połowy Alvaro Morata.

Zwycięstwo 2:1 sprawia, że Juventus jest już pewny awansu z grupy G. Po czterech kolejkach ma dziewięć punktów, o trzy mniej od Barcelony, ale daleko za ich plecami są Ferencvaros i Dynamo Kijów, które zdobyły ledwie punkt.