Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA podjęła decyzję ws. Ligi Mistrzów. Ugięła się pod presją Barcelony i Manchesteru City

UEFA podjęła decyzję, co z rewanżowymi spotkaniami 1/8 finału Ligi Mistrzów. Europejska centrala piłkarska, zdaniem dziennika "AS", ugięła się pod presją m.in. Barcelony oraz Manchesteru City.

Liga Mistrzów została zawieszona w trakcie rozgrywania spotkań 1/8 finału. Do ćwierćfinałów zdążyły awansować PSG, RB Lipsk, Atalanta i Atletico Madryt. Mecze rewanżowe muszą zostać rozegrane w takich parach jak Manchester City - Real Madryt (2:1 w pierwszym meczu), Bayern Monachium - Chelsea (3:0), Juventus - Lyon (0:1) i Barcelona - Napoli (1:1). Oficjalnie wciąż nie wiadomo, gdzie odbędą się rewanżowe mecze 1/8 finału. Dziennik "AS" przedstawia jednak plan UEFA.

Zobacz wideo

Początkowo europejska centrala piłkarska zamierzała, aby mecze odbyły się na neutralnym terenie w Portugalii, czyli tam, gdzie zostanie rozegrany turniej "Final 8” (osiem zespółów i tylko jeden mecz, bez rewanżów). Takie rozwiązanie jednak nie spodobało się klubom, które pierwsze mecze rozgrywały na wyjeździe. "AS" donosi, że najgłośniej protestowała Barcelona oraz Manchester City. I to właśnie przez ich naciski UEFA ma ogłosić w piątek, że mecze rewanżowe odbędą się tam, gdzie pierwotnie miały, zanim pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszystkim plany. To oznacza, że Barcelona zagra z Napoli u siebie, podobnie jak pozostałe kluby, które pierwsze mecze rozgrywały na wyjazdach. Rewanżowe spotkania 1/8 finału zaplanowano na dni 7-8 sierpnia.

Co z "Final 8" Ligi Mistrzów?

Najlepsze drużyny europejskie będą rywalizowały od 12 do 23 sierpnia, ale będzie tylko jeden mecz, zamiast tradycyjnego dwumeczu. Taki jest plan, ale wciąż istnieje ryzyko, że pandemia zmusi UEFĘ do ponownego zmiany gospodarza turnieju, ze względu na coraz trudniejszą sytuację w Lizbonie.

Przeczytaj też:

Więcej o: