Media: Hitowy transfer Legii coraz bliżej. Na stole milion euro!

Legia Warszawa kontynuuje ofensywę transferową przed startem nowego sezonu. Dopiero co Paweł Wszołek zadeklarował, że stołeczny klub zdobędzie mistrzostwo Polski. Ostatni sezon pokazał jednak, że to niemożliwe bez odpowiednich wzmocnień. Do Legii trafili już m.in. napastnik Jean-Pierre Nsame i pomocnik Claude Goncalves. Na jej celu znajduje się również środkowy obrońca. Piłkarz już jest w Polsce.

W ostatnim sezonie Legia zajęła dopiero trzecie miejsce w lidze. Podopieczni Goncalo Feio i tak uniknęli najgorszego i dzięki dobrej końcówce sezonu wywalczyli awans do europejskich pucharów. W Legii chcą jednak udowodnić, że wyższość Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław jest tylko tymczasowa - Paweł Wszołek już zapowiedział, że w najbliższym sezonie Legia zdobędzie tytuł.

Zobacz wideo Kwiatkowski alarmuje: Nie będzie drugiego Lewandowskiego bez wiary i wsparcia

Kolejny transfer Legii na horyzoncie. Obrońca już jest w Polsce

W stolicy trwa obecnie praca, żeby ten cel udało się urzeczywistnić. Piłkarze przygotowują się do sezonu, a rządzący klubem szukają nowych wzmocnień. Do Legii trafili już m.in. Jean-Pierre Nsame, Claude Goncalves, Luquinhas, Ruben Vinagre czy Kacper Chodyna. Od dawna nie jest też tajemnicą, że drużynie przydałby się nowy środkowy obrońca. Trudno oczekiwać, żeby np. 36-letni Artur Jędrzejczyk był w stanie bez przerwy grać na wysokim poziomie.

Wszystko wskazuje na to, że Legia w końcu wzmocni obronę. Tydzień temu pojawiły się informacje o zainteresowaniu Sergio Barcią. To hiszpański środkowy obrońca, który w poprzednim sezonie rozegrał 40 meczów na poziomie La Liga 2. Jego drużyna zajęła 18. miejsce - ostatnie dające utrzymanie w lidze - i straciła 55 goli.

Według serwisu legia.net transfer jest już bardzo blisko potwierdzenia. Piłkarz nie rozpoczął treningów z CD Mirandes, a w dodatku już miał wyjechać z Hiszpanii. "Według naszych informacji, w poniedziałek (8.07) Sergio Barcia miał się pojawić w Polsce. 'AS' donosi, że kwota transferu do Legii może wynieść ok. 1 mln euro, choć ostatnio inne zagraniczne media pisały, że władze CD Mirandes oczekują sumy nieco niższej, ale wyższej niż 500 tys. euro" - pisze portal.

Legia Warszawa rozpocznie nowy sezon meczem domowym z Zagłębiem Lubin. To spotkanie odbędzie się w sobotę 20 lipca o godzinie 20:15.

Czy Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.