FIFA podjęła decyzję ws. klubu Ekstraklasy. Ależ cios tuż przed startem ligi

Nie ma spokoju w Lechii Gdańsk przed powrotem do ekstraklasy. Beniaminek niezmiennie nie może uporać się z problemami finansowymi, a teraz do wszystkiego doszedł kolejny problem, który jest powiązany z pieniędzmi. Otóż FIFA podjęła decyzję o nałożeniu na Lechię zakazu transferowego. Klub ustosunkował się do tej sprawy w krótkim komunikacie w mediach społecznościowych.

Lechia Gdańsk przygotowuje się do nowego sezonu ekstraklasy, ale w klubie daleko do sielankowej atmosfery. Wszystko z powodu niekończących się problemów finansowych. Przed tygodniem Interia Sport przekazała, że Energa drugi rok z rzędu odmówiła współpracy z gdańskim zespołem. Powodem takiej decyzji mogą być niepokojące informacje na temat prezesa Lechii Paolo Urfera. Może chodzić o potencjalne powiązania Urfera z Rosją.

Zobacz wideo Anglia marnuje swój potencjał! Latające kufle, awantury

Lechia Gdańsk z czasowym zakazem transferowym

Jakby tego było mało, to okazało się, że na Lechię Gdańsk 2 lipca został nałożony przez FIFA zakaz transferowy. "Informujemy, że czasowy zakaz rejestracji zawodników nałożony na Lechię Gdańsk przez FIFA dotyczy rozliczeń finansowych wobec słowackiego klubu MFK Ružomberok i zostanie zdjęty niezwłocznie po zrealizowaniu płatności, które nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni" - przekazał klub w mediach społecznościowych w poniedziałkowe przedpołudnie.

Tym samym Lechia może ściągać nowych zawodników, ale nie może ich zarejestrować do czasu ściągnięcia zakazu przez FIFA. Portal WP SportoweFakty przekazał, że gdański klub nie zdążył z płatnością raty za transfer Tomasa Bobcka. Jej termin minął 30 czerwca.

Tego lata do Lechii Gdańsk trafili dwaj zawodnicy: pomocnik Rifet Kapic za 750 tysięcy euro z Valmiery oraz bramkarz Szymon Weirauch z Zagłębia Lubin za 225 tys. euro.

Pierwszy mecz w sezonie 2024/2025 ekstraklasy Lechia Gdańsk rozegra na wyjeździe w piątek 19 lipca o godz. 20:30. Rywalem beniaminka będą aktualni wicemistrzowie Polski - Śląsk Wrocław.

Lechia Gdańsk utrzyma się w ekstraklasie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.