Raków bierze piłkarza z Anglii. Hitowy transfer oficjalnie potwierdzony

Potwierdziły się medialne doniesienia - Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Kristoffer Klaesson podpisał trzyletnią umowę z zespołem "Medalików", do którego dołączył na zasadzie transferu bezgotówkowego. To kolejny bramkarz, który dołączył tego lata do przechodzącego prawdziwą rewolucję kadrową Rakowa. Niewykluczone, że Klaesson będzie zastępcą Vladana Kovacevicia.

Raków Częstochowa po niezbyt udanym sezonie jest w trakcie przebudowy. Na stanowisko trenera wrócił Marek Papszun, który przebudowuje kadrę. Do klubu dołączyli Vasilios Sourlis i Adriano, odeszli za to m.in.  Marcin Cebula, Wiktor Długosz, Giannis Papanikolaou, jak również dwaj bramkarze - Xavier Dziekoński i Vladan Kovacević. Trwa prawdziwa rewolucja.

Zobacz wideo Anglia marnuje swój potencjał! Latające kufle, awantury

Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Prosto z Anglii

W niedzielę wieczorem Raków ogłosił kolejny transfer do klubu. Nowym bramkarzem "Medalików" został Kristoffer Klaesson. Norweg ostatnio był graczem Leeds United, a do polskiego klubu dołączył na zasadzie transferu bezgotówkowego. Podpisał umowę do końca czerwca 2027 roku. Tym samym potwierdziły się medialne doniesienia na temat pozyskania Norwega.

- Razem z naszym sztabem szkoleniowym przeanalizowaliśmy sytuację dotyczącą naszych bramkarzy i zdecydowaliśmy się zareagować. Podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem, który w przeszłości pokazał swoje umiejętności i potencjał. Kristoffer ma niemal kompletny profil dobrego bramkarza z umiejętnościami zarówno w klasycznym zachowaniu pod bramką, jak również grze nogami i ustawianiu się w strefie podbramkowej. Wierzymy, że razem ze sztabem pomożemy mu wejść na jeszcze wyższy poziom. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć jego występy dla Rakowa - skomentował ten transfer dyrektor sportowy Rakowa Samuel Cardenas.

Klaesson ma za sobą cztery oficjalne występy w barwach Leeds, gdzie występował od 2021 roku. Kilka razy wystąpił też w młodzieżowych reprezentacjach Norwegii. Czy w Częstochowie 23-latek będzie "jedynką"? Niewykluczone, że tak się stanie, choć będzie musiał rywalizować m.in. z Dusanem Kuciakiem czy Kacprem Trelowskim.

Raków Częstochowa nowy sezon rozpocznie 21 lipca. Jego przeciwnikiem będzie Motor Lublin, beniaminek ekstraklasy.

Czy Raków odzyska tytuł MP?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.