Krychowiak zrobił wrażenie. "Klasa światowa. Na pewno by się nam przydał"

- Jest świetnym, światowej klasy piłkarzem, który ma wypracowane ma cechy przywódcze - chwalił Grzegorz Krychowiaka trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić. Polski pomocnik od środy trenuje ze stołecznym klubem w celu przygotowania formy na mundial w Katarze.

Grzegorz Krychowiak w tym tygodniu dołączył do treningów z Legią Warszawa. Wszystko zostało spowodowane, że Al-Shabab, w którym występuje pomocnik, ostatni mecz rozegrało 15 października, czyli ponad miesiąc przed mundialem. Oznaczało to potrzebę znalezienia klubu, z którym Krychowiak będzie mógł trenować

Zobacz wideo Boniek: Jeśli tak, to Lewandowski powinien być drugi

"Jego jakość jest nieoceniona". Runjaić nie może nachwalić się Grzegorza Krychowiaka

- Krychowiak będzie dwa tygodnie trenował z zespołem w pełnych cyklach treningowych. Na razie wziął udział w dwóch zajęciach. Trudno coś powiedzieć o jego dyspozycji. Wiemy, że jest świetnym, światowej klasy piłkarzem, który ma wypracowane cechy przywódcze. Mam nadzieję, że ten czas pomoże mu w osiągnięciu optymalnej formy i gotowości na mistrzostwa świata w Katarze. Na temat jego ewentualnego angażu, trzeba zwracać się od dyrektora sportowego i porozmawiać z zawodnikiem. Na pewno by nam się przydał, bo jego jakość jest nieoceniona - powiedział trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić, na konferencji prasowej przed meczem z Jagiellonią Białystok.

Do mundialu Legia Warszawa rozegra 4 spotkania - z Jagiellonią Białystok, dwa Lechią Gdańsk (w ekstraklasie i Pucharze Polski) i Śląskiem Wrocław. Spotkanie w Białymstoku zaplanowane jest na 17:30 w sobotę, 29 października. Aktualnie Legia zajmuje 4. miejsce w tabeli ekstraklasy i z dorobkiem 25 punktów traci ich 7 do lidera, Rakowa Częstochowa.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Grzegorz Krychowiak znalazł się w szerokiej 47-osobowej kadrze Biało-Czerwonych, wybranej przez Czesława Michniewicza. Wiele wskazuje na to, że pomocnik Al-Shabab otrzyma miejsce w ścisłej grupie 26 zawodników na mundial. Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata zagra w grupie C z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada).

Więcej o: