Pogoń zdradza kulisy transferu Grosickiego. "Miał propozycje z innych lig"

Kamil nie kierował się pieniędzmi przy powrocie, a sercem i tym, że jest wychowankiem Pogoni. Postanowił pomóc nam i sobie, żeby wrócić do reprezentacji Polski. Dla mnie to świetna sprawa, że dopięliśmy temat - opowiada serwisowi "Sportowe Fakty WP" Dariusz Adamczuk, dyrektor sportowy Pogoni.

14 lat. Tyle czasu kibice Pogoni Szczecin musieli czekać na powrót Kamila Grosickiego. Tuż przed rozpoczęciem meczu piątej kolejki ekstraklasy przeciwko Stali Mielec na murawie stadionu w Szczecinie odbyła się prezentacja skrzydłowego. Był to raczej zaskakujący transfer, bo wydawało się, że "Trubo Grosik" skorzysta z jednej z ofert z zagranicznych lig, a kusiły go m.in. kluby z Azji. Wielokrotny reprezentant Polski zdecydował się na powrót do Pogoni po 14 latach. Ale jak się okazuje, negocjacje rozpoczęły się już dawno.

Zobacz wideo "Grosicki wybrał dobry moment na powrót. Miał już dość tułaczki po świecie"

 - Z Kamilem rozmawialiśmy "na miękko" w lutym, ale miał kontrakt z West Bromwich Albion i swoje marzenia o grze w Premier League. Z tego i z innych powodów nie udało nam się zbliżyć, dlatego daliśmy sobie czas do lata. Rozumiałem sytuację, że Kamil, profesjonalny zawodnik w wieku 33 lat, chciał jeszcze pograć na zachodzie - opowiada serwisowi '"WP SportoweFakty" Dariusz Adamczuk, dyrektor sportowy Pogoni.

Yuri RibeiroOficjalnie: Legia ma nowego piłkarza! Duże wzmocnienie. "To wielki klub"

- Ponownie usiedliśmy do rozmów dwa tygodnie temu. Kamil miał propozycje z klubów z innych lig, ale nie były aż tak dobre ze sportowego punktu widzenia. W sobotę podpisaliśmy kontrakt. Kamil nie kierował się pieniędzmi przy powrocie, a sercem i tym, że jest wychowankiem Pogoni. Postanowił pomóc nam i sobie, żeby wrócić do reprezentacji Polski. Dla mnie to świetna sprawa, że dopięliśmy temat - dodaje Adamczuk.

Grosicki zwiedził kawał świata

W barwach "Portowców" rozegrał jednak 23 mecze (2 bramki) w latach 2006-2007, a później trafił do Legii Warszawa. Grał też w Jagiellonii Białystok, FC Sion, Stade Rennais FC, Sivasspor czy Hull City. W zeszłym sezonie Grosicki rozegrał w barwach WBA 324 minuty w pięciu meczach.

Młody Kamil Grosicki"Co za model!" Pogoń wygrzebała archiwalny materiał z Grosickim. Hit! [WIDEO]

Pogoń po pięciu rozegranych meczach jest druga w tabeli i traci trzy punkty do Lecha. Po przerwie na mecze reprezentacji czeka ją wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem (13 września, godz. 20.30).

Więcej o: