Media: Pekhart może latem odejść z Legii Warszawa. Dołączyłby do byłego piłkarza ekstraklasy

Jak donosi turecki portal Sporx.com Tomas Pekhart znalazł się w kręgu zainteresowań Altay SK. Władze klubu występującego na drugim poziomie rozgrywek w Turcji w ciągu najbliższych kilku dni spotkają się z agentem piłkarza.

Drużyna Legii Warszawa przebywa obecnie na zgrupowaniu w Leogang w Austrii, gdzie przygotowuje się do nowego sezonu. Władze klubu natomiast cały czas pracują nad wzmocnieniem zespołu i działają na rynku transferowym. W ostatnim czasie do mistrzów Polski dołączyło już kilku piłkarzy a prawdopodobnie to jeszcze nie koniec. Na nieszczęście dla trenera Czesława Michniewicza okazuje się, że kilku zawodników może także opuścić zespół.

Zobacz wideo Ponad 230 mln dla polskich klubów! "To jeden z najtrudniejszych sezonów w historii" [Studio Biznes]

Legia straci najlepszego strzelca? Może dołączyć do Marco Paixao

Jednym z zawodników, którzy mogą się pożegnać z Legią Warszawa w letnim okienku transferowym jest Thomas Pekhart. Napastnik obecnie bierze udział w Euro 2020 wraz z reprezentacją Czech, ale jego agent cały czas aktywnie działa w poszukiwaniu korzystnych ofert. Jak donosi turecki portal Sportx.com 32-latkiem zainteresowany jest Altay SK grający na drugim poziomie rozgrywkowym w Turcji. 

Adrian GulaNowy trener Wisły nie boi się współpracy z Błaszczykowskim. "Obaj chcemy jak najlepiej"

Władze tureckiego klubu miały się już kontaktować z Legią Warszawa, a w ciągu kilku najbliższych spotkają się z agentem Pekharta. Altay chce w przyszłym sezonie awansować do Super Lig i potrzebuje do tego jeszcze jednego bramkostrzelnego napastnika. W tej chwili za strzelanie goli odpowiada inny zawodnik znany z polskich boisk - Marco Paixao. Problemem w sprowadzeniu piłkarza przez Altay może być zbyt wysoka cena. Pekhart ma jeszcze ważny przez rok kontrakt z Legią, więc władze klubu będą oczekiwały za niego na pewno ponad milion euro

Israel Puerto nowym zawodnikiem Jagiellonii BiałystokOfensywa transferowa Jagiellonii! Trzech nowych zawodników jednego dnia!

Thomas Pekhart w minionym sezonie był najlepszym strzelcem Legii Warszawa. Czech rozegrał w sumie 33 spotkania we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył w sumie 24 bramki. 22 z nich strzelił w ekstraklasie, co drużynie pomogło w zdobyciu mistrzostwa Polski, a jemu samemu dało tytuł króla strzelców. 

Więcej o: