Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa będzie pokazywana na nowych platformach? "Piłka nożna bez przerwy"

EPFL (Europejskie Zawodowe Ligi Piłkarskie) wysłały zapytania ofertowe do nadawców, którzy mogą być zainteresowani pozyskaniem praw do kilku lig piłkarskich w Europie. Wśród nich jest polska Ekstraklasa.

Stworzony z agencją Octagon pakiet obejmuje prawa do najwyższych klas rozgrywkowych w Danii, Irlandii Północnej, Polsce, Słowacji, Szwajcarii, Islandii, Kazachstanie, Łotwie i Norwegii. Pakiet obejmuje 116 klubów i ponad 1500 meczów w roku. Potencjalny nabywca kupiłby prawa do pokazywania tych rozgrywek od 2021 do 2024 roku.

Zobacz wideo Ponad 230 mln dla polskich klubów! "To jeden z najtrudniejszych sezonów w historii" [Studio Biznes]

Mistrzowie świata w kibicowaniu szturmują Londyn. Mistrzowie świata w kibicowaniu szturmują Londyn. "Gdybyśmy mieli Lewandowskiego!"

Nawet 20 milionów dolarów za pakiet

- Połączenie lig, które grają systemem wiosna-jesień i jesień-wiosna zapewnia całoroczną, nieprzerwaną piłkę nożną i większe możliwości obserwowania międzynarodowych graczy przez kibiców, również wtedy, kiedy zmieniają ligi. Wierzymy, że zarówno tradycyjni, jak i nowi gracze medialni będą przywiązywać większą wagę do tych praw niż w poprzednich sezonach, kiedy te ligi indywidualnie komercjalizowały swoje prawa zagraniczne – powiedział Chris Gerstle, dyrektor do spraw marketingu w EPFL.

EPFL spodziewa się zarobić na ewentualnej transakcji od pięciu do nawet 20 milionów dolarów. Organizacja w przyszłości chce dodać do oferty więcej lig i zachęca do "elastycznych planów dystrybucji treści". Większa liczba meczów ma być transmitowana na różnych platformach i w wielu nowych krajach.

Obecnie polską ekstraklasę można oglądać w 17 krajach za granicą. Wszystkie spotkania transmituje się w Rosji, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Północnej Macedonii, Czarnogórze, Kosowie, a także w Indonezji i Timorze Wschodnim. Po dwa spotkania w kolejce pokazywane się w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Ekstraklasę mogą obejrzeć też osoby przebywające w Anglii, Irlandii Północnej, Portugalii i Izraelu.

Anglicy rezygnują z Gattuso. Kibice się wściekli. Anglicy rezygnują z Gattuso. Kibice się wściekli. "Dawno nie byli tak zgodni"

Więcej o: