Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia może zostać bez trenera. Ważne spotkanie ws. przyszłości Michniewicza

Dariusz Mioduski w czwartek spotka się z Mariuszem Piekarskim, by rozmawiać na temat przyszłości Czesława Michniewicza - informują meczyki.pl.

Ta przyszłość wcale nie jest jasna, bo choć Czesław Michniewicz ma ważny kontrakt do końca przyszłego sezonu, to od kilkunastu dni w Legii nie dzieje się wcale tak dobrze, jak niektórym mogłoby się wydawać. Mówi się nawet, że trener mógłby pożegnać się z pracą już teraz. A wszystko zaczęło się od słów Michniewicza, który na początku czerwca, po powrocie Legii do treningów, powiedział tak: - Sytuacja kadrowa jest bardzo słaba. Bo dziś to wygląda trochę tak, jakbyśmy nie mieli ani drużyny, ani sztabu. Potrzebujemy dużo świeżej krwi, szerokiej kadry. Jak mamy grać 15 meczów w lipcu i sierpniu, to nie pociągniemy w takim składzie - apelował trener Legii.

Zobacz wideo Michniewicz ujawnił, kto jest na szczycie jego listy życzeń. „Nikt poważnie nas nie traktuje" Wybierz serwis

Manuel LocatelliPiłkarz meczu poszedł w ślady Ronaldo na konferencji. Jedno słowo

Dariusz Mioduski spotka się w czwartek z Mariuszem Piekarskim

Na dramatyczny apel Michniewicza dość niespodziewanie w mediach odpowiedział Dariusz Mioduski: - Rozumiem, że presja związana z oczekiwaniami sportowymi jest dużym obciążeniem, szczególnie dla kogoś, kto debiutuje w roli trenera Legii walczącej o puchary europejskie, ale ta presja dotyczy wszystkich w tym klubie. Budowanie sobie alibi na przyszłość w niczym nikomu nie pomoże. Dlatego jak przeczytałem wypowiedzi trenera, byłem bardzo zdziwiony i nie ma co ukrywać, poirytowany. Ale rozmawiałem z nim i wyjaśniliśmy sobie większość spraw.

Większość, ale chyba nie wszystkie, bo w ostatnich dniach można usłyszeć plotki, że Michniewicz może chcieć odejść już teraz. Te plotki potwierdza serwis meczyki.pl, który informuje, że w czwartek Mioduski ma spotkać się z Mariuszem Piekarskim, a więc menedżerem Michniewicza, by nieco przewietrzyć atmosferę wokół drużyny. "Skoro pojawiają się plotki, że trener może ma już inną ciekawszą pracę, na spotkaniu ma pojawić się propozycja przedłużenia umowy z Michniewiczem o kolejny rok. Z jednej strony byłaby to jasna deklaracja trenera, z drugiej wotum zaufania ze strony prezesa" - czytamy na meczyki.pl.

Spain Euro 2020 SoccerOkrutna lekcja dla Hiszpanów. "Nie dziwcie się nam. Straciliśmy wszystko, co kochamy"

Legia w środę rozpoczęła zgrupowanie w Austrii. To tam przez najbliższy tydzień będzie przygotowywać się do nowego sezonu. - Myślimy już tylko o meczu z Bodo/Glimt - powiedział Michniewicz po środowym treningu, cytowany m.in. przez Legia.Net. Norweski zespół to pierwsza przeszkoda Legii w drodze do fazy grupowej europejskich pucharów. Pierwsze spotkanie w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów zespół Michniewicza rozegra na wyjeździe 6 lub 7 lipca, rewanż tydzień później przy Łazienkowskiej.