Legia Warszawa oddaje dwóch piłkarzy. Pierwsze zmiany w składzie

Artem Szbanow i Nazarij Rusyn nie będą już dłużej grać w Legii Warszawa. Obaj zawodnicy zakończyli wypożyczenia i wrócili do Dynama Kijów. Rusyn początkowo miał zostać w Warszawie do końca roku kalendarzowego, ale Legia skróciła jego wypożyczenie w porozumieniu z ukraińskim klubem.

Legia Warszawa w weekend odebrała trofeum za zdobycie mistrzostwa Polski. Drużyna ze stolicy zapewniła sobie jednak tytuł już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Ekstraklasy. Podopieczni Czesława Michniewicza będą mieli teraz kilka tygodni na odpoczynek, ale już w czerwcu rozpoczną przygotowania do walki o europejskie puchary. W tym celu zarząd klubu będzie próbował przeprowadzić kilka zmian w składzie, a pierwsze z nich już się dokonały. 

Zobacz wideo Jak wygląda zakulisowy rynek transferowy? Na to pytanie odpowiada raport PZPN [Studio Biznes]

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:1. Z lewej Kenny SaiefNajwiększe rozczarowanie ekstraklasy odchodzi. Gol i dwie asysty w półtora roku!

Wietrzenie szatni w Legii Warszawa. Pierwsi zawodnicy odchodzą z klubu

Pierwsi zawodnicy opuścili już Warszawę. Od jakiegoś czasu wiadomo było, że Legia nie będzie starała się przedłużyć pobytu Artema Szabanowa, który jest kontuzjowany, a wypożyczenie Nazarija Rusyna będzie chciała skrócić. Obaj zawodnicy nie zaistnieli w drużynie mistrzów Polski. Pierwszy z nich rozegrał tylko osiem spotkań, ponieważ doznał urazu. Drugi natomiast zagrał tylko w jednym meczu w Pucharze Polski i opuścił klub w atmosferze skandalu, który wywołał, odmawiając gry w drużynie rezerw. 

Jeszcze wcześniej od Ukraińców Legię opuścił Joel Valencia, który jeszcze dwa lata temu z Piastem Gliwice zdobywał mistrzostwo Polski i wybierany był najlepszym zawodnikiem Ekstraklasy. Po tamtym sukcesie wyjechał do grającego w angielskiej Championship Brentford, skąd został wypożyczony do Legii. W stołecznym klubie prezentował się bardzo słabo i dlatego wystąpił w zaledwie 12 spotkaniach. 

Ten sam los podzielił także Marko Vesović. Czarnogórzec jeszcze w zeszłym sezonie był najlepszym zawodnikiem Legii Warszawa, ale przed rozpoczęciem kolejnego doznał kontuzji, która wykluczyła go z całych rozgrywek. Udało mu się zagrać tylko przez 26. minut ostatniego spotkania Ekstraklasy z Podbeskidziem Bielsko-Biała. 29-latek także niedawno wywołał ogromny skandal. Dokładnie wywołała go żona piłkarza, która oskarżyła klub o brak pomocy w leczeniu męża. Z tego powodu władze Legii zerwały rozmowy w sprawie nowego kontraktu. 

Włoski dziennikarz przekonuje: Długa lista chętnych po Aleksandra BuksęMedia: Aleksander Buksa blisko transferu do ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów

Więcej o: