Michał Kucharczyk wykluczony z pięciu meczów w pucharach. UEFA potwierdza

Michał Kucharczyk nie zagra w pierwszych meczach Pogoni Szczecin w eliminacjach do Ligi Konferencji UEFA. Europejska federacja piłkarska potwierdziła zawieszenie zawodnika na pięć meczów.

Kara nałożona na Michała Kucharczyka jest efektem czerwonej kartki, jaką zawodnik zobaczył w sierpniu 2018 roku. 30-latek, jeszcze jako piłkarz Legii Warszawa, został tak ukarany w meczu eliminacji Ligi Europy przeciwko luksemburskiemu Dudelange.

Zobacz wideo Agent Grosickiego atakuje kluby ekstraklasy! "Jestem zażenowany"

"Pogoń Szczecin, gdy tylko stało się pewne, że awansuje do pucharów, przygotowując listę zawodników uprawnionych do gry w eliminacjach Europa Conference League, wystąpiła do UEFA o wyjaśnienie, czy kara nałożona na Michała Kucharczyka jako zawodnika Legii Warszawa, dotyczy także okresu jego występów w barwach Pogoni Szczecin w bieżącej edycji pucharów" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej 3. klubu minionego sezonu ekstraklasy.

Gikiewicz vs. Lewandowski. Stare zdjęcie podbija siećStare zdjęcie Lewandowskiego i Gikiewicza hitem internetu. "Nie spodziewali się"

Kucharczyk zawieszony na 5 meczów europejskich pucharów

"Do klubu dotarło wyjaśnienie UEFA, iż kara pięciu meczów obejmuje wszelkie kluby, w jakich Michał Kucharczyk będzie uprawniony do występowania w europejskich pucharach, a tym samym zawieszenie zawodnika obowiązuje bezwzględnie na pięć meczów".

"Decyzja europejskiej federacji jest ostateczna od 27 września 2018 roku i Pogoni Szczecin nie przysługuje w tym zakresie droga odwoławcza. Oznacza to, że w przypadku pozytywnego scenariusza i awansów zespołu do kolejnych etapów, piłkarz będzie mógł zagrać dopiero w rewanżu IV rundy eliminacyjnej Europa Conference League edycji 2021/2022".

Spain Soccer La LigaMedia: Sensacyjny powrót Griezmanna do Atletico!? Kluby chcą wielkiej wymiany

Kucharczyk trafił do Pogoni latem zeszłego roku. Wcześniej piłkarz występował w rosyjskim klubie Urał Jekaterynburg. W minionym sezonie ekstraklasy zawodnik zagrał w 33 meczach, strzelił siedem goli i miał pięć asyst. 

Więcej o: