Największe rozczarowanie ekstraklasy odchodzi. Gol i dwie asysty w półtora roku!

Amerykanin Kenny Saief odchodzi z Lechii Gdańsk. Czterokrotnemu reprezentantowi Stanów Zjednoczonych kończy się wypożyczenie z belgijskiego Anderlechtu i Lechia nie będzie starała się o pozostanie 27-latka w Gdańsku na dłużej.

Kiedy Kenny Saief w lutym 2020 roku przychodził do Lechii Gdańsk, oczekiwania w stosunku do niego były bardzo dużo. Nic w tym dziwnego - Amerykanin miał za sobą ponad 150 występów oficjalnych w barwach klubów belgijskich - Gentu i Anderlechtu, a do drugiej z wymienionych drużyn przychodził półtora roku wcześniej za niespełna 4 miliony euro.

Zobacz wideo Agent Grosickiego atakuje kluby ekstraklasy! "Jestem zażenowany"

Kenny Saief zawiódł w Lechii Gdańsk

Mimo nieprzeciętnych umiejętności technicznych, dostrzegalnych już na pierwszy rzut oka, Kenny Saief przez półtora sezonu w Lechii zawiódł na całej linii. W 33 meczach ligowych strzelił zaledwie jednego gola, do których dołożył dwie asysty, a jego słaba postawa sprawiła, że w decydującej fazie sezonu 2020/21, gdy Lechia Gdańsk walczyła o czwarte miejsce i europejskie puchary, Saief był głównie rezerwowym. 

Mecz Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk w 30. kolejce EkstraklasyKibice Lechii Gdańsk zbierają podpisy pod petycją. To echo ostatniego meczu z Jagiellonią

Lechia Gdańsk w rozgrywkach 2020/21 ekstraklasy zajęła siódme miejsce, co drużyna trenera Piotra Stokowca może uznać za duże rozczarowanie. Wszystko dlatego, że choćby remis w ostatniej kolejce z Jagiellonią koniec końców mógł dać Lechii czwartą pozycję i grę w eliminacjach Ligi Europy. Lechia przegrała jednak w Białymstoku z półrezerwową Jagiellonią 1:2, dzięki czemu czwartym reprezentantem ekstraklasy w pucharach będzie Śląsk Wrocław.

Więcej o: