Oficjalnie: Wielki talent z ekstraklasy przechodzi do Serie A. Mihajlović fanem Polaka

Kolejny polski zawodnik trafił do włoskiej Serie A! W poniedziałek kontrakt z Bologną podpisał 16-letni piłkarz Lechii Gdańsk, Kacper Urbański. Młodzieżowy reprezentant Polski został do Włoch wypożyczony do końca sezonu z obowiązkiem późniejszego wykupu.

Kacper Urbański w Bolonii przebywał od środy i przeszedł tam testy medyczne. Na sprowadzenie 16-latka z Lechii bardzo nalegał trener Sinisa Mihajlović. Urbański będzie drugim Polakiem w tym klubie po reprezentacyjnym bramkarzu Łukaszu Skorupskim.

Zobacz wideo Odszedł z Legii i robi furorę. "Ma decydujący wpływ na grę Śląska". Najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie

Urbański ma zaledwie 16 lat i obecnie jest najmłodszym graczem, który zadebiutował w historii ekstraklasy w XXI wieku. Miał wówczas 15 lat, 3 miesiące i 14 dni, gdy pojawił się na murawie w meczu Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa. Młody piłkarz pobił rekord należący do Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin, który w trakcie sezonu 2018/19 miał 15 lat, 7 miesięcy i 3 dni w spotkaniu przeciwko Wiśle Płock. Warto wspomnieć, że Urbański jest drugim najmłodszym graczem w historii ligi polskiej. Młodszy od niego był tylko Janusz Sroka, który w momencie debiutu w barwach Cracovii w 1969 r. miał 15 lat i 57 dni.

Karol FilaDi Marzio wskazał nowy klub dla piłkarza Lechii Gdańsk! "Kolejny Polak w Serie A"

Urbański może się pochwalić również innym wyjątkowym osiągnięciem. Jest pierwszym zawodnikiem urodzonym w 2004 roku, który dostąpił zaszczytu debiutu w ekstraklasie. W bieżącym sezonie nastolatek ma na koncie tylko 9 minut z Rakowem. Swoją szansę dostał również w Pucharze Polski z Olimpią Grudziądz. Łącznie w ekstraklasie rozegrał dotąd cztery spotkania.

Wiadomo, że Kacper Urbański do Bolonii przeprowadzi się wraz ze swoją rodziną, a jego młodszy brat będzie trenował w akademii włoskiego klubu. Bologna FC to 15. zespół Serie A, który zdobył 20 punktów w 20 spotkaniach.

Więcej o: