Raków Częstochowa pokonany na własnym boisku! Nowy lider ekstraklasy!

Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:0 i wyprzedziła w tabeli ekstraklasy Legię Warszawa.

Po pierwszej części sezonu liderem PKO Ekstraklasy była Legia Warszawa, która zdobyła 29 punktów, Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin miały tylko "oczko" mniej.

Co można napisać o pierwszej połowie? Właściwie tylko to, że się odbyła. Raków Częstochowa miał optyczną przewagę, ale nie umiał jej udokumentować. Obie drużyny raziły niedokładnością pod polem karnym rywali. Obie oddały po zaledwie jednym strzale celnym, ale żaden z nich nie był groźny.

Czesław MichniewiczPoważne zarzuty wobec Michniewicza. Zlekceważył koronawirusa? Legia wydała oświadczenie

W drugiej połowie wcale nie było wiele lepiej, ale przynajmniej padł gol. Była 56. minuta, gdy Michał Kucharczyk zmarnował świetną okazję, strzelając z bliska nad bramką. Jednak już w kolejnej akcji, kilkadziesiąt sekund później, Adrian Benedyczak wyprzedził Andrzeja Niewulisa i w trudnej sytuacji ładnym strzałem z pierwszej piłki na dalszy słupek pokonał bramkarza Rakowa.

Tym samym młodzieżowy reprezentant Polski strzelił drugiego gola w sezonie. Chwilę później mógł zdobyć kolejną bramkę, ale trafił w słupek.

Później nie padła już żadna bramka.

Sytuacja w tabeli

Kosta Runjaić może być dumny ze swoich piłkarzy, bo zespół ze Szczecina został liderem PKO Ekstraklasy i wyprzeda Legię o dwa punkty. Mistrzowie Polski w tej kolejce zmierzą się z Podbeskidziem, które przegrało aż 9 z 14 meczów i zamyka tabelę. Raków jest trzeci.